Hava Akışında Hız ve Güç

Manyetik başlıklar, şekillendirme aksesuarları ve saklama kutularıyla Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin özelliklerini saç stylisti İbrahim Zengin'den dinliyoruz.

Hava Akışında Hız ve Güç

Dyson Supersonic aşırı ısı vermeden, hızlı kurutma sağlayan özellikleriyle aklımızda. Peki, senin açından Dyson Supersonic'i ayrıştıran ve fark yaratan avantajlar neler?

Dyson Supersonic'in yaz ve kış aylarında hızlı bir şekilde saçı kurutması ve şekil vermesi herkesin günlük yaşamını kolaylaştırıyor. Özellikle kış aylarında ıslak saçın yaratabileceği problemleri önlemek ve yaz aylarında pratik bir şekilde saçı hazırlamak avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra, geleneksel saç kurutma makinelerinin üst kısmı ağırdır. Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin çok sevdiğim yanlarından biri motorun baş kısmında olması.Ağırlık merkezi değiştiğinden elde daha dengeli ve hafif bir his oluştuğundan, uzun süreli kullanması daha kolay. Supersonic'in sahip olduğu döner mıknatıslı başlıklar da şekillendirme sırasında başka bir başlığa geçmek istediğimde işimi oldukça kolaylaştırıyor.Aparatların soğuk kalması da elimi yakmadan güvenle takıp çıkarmamı sağlıyor.

Uzun vadede günlük olarak kullanımı düşünüldüğünde, saç sağlığı açısından bu makineyi nasıl değerlendirirsin?
Saçın yapısını protein, su ve yağ gibi bileşenler oluşturur. Saçın kalbi olan korteks bölgesinin kalkanı, kütikül tabakasının zarar görmesi sonucunda saç hasarı dediğimiz durum meydana gelir. Saç dökülmeye, cansız görünmeye, kırılmaya ve elektriklenmeye başlar.Yüksek ısı, saçı havluyla kurutmak ve taramak gibi mekanik işlemler, perma, renk açma gibi kimyasal işlemler, güneş ve UV ışınları, deniz ve havuz suyu gibi faktörler saçın bu tabakasının hasar görmesine neden olur.Bu nedenle herkes saçlarına özen göstermeli ve zarar veren faktörlerden kaçınmalı.Dyson Supersonic'in çok sevdiğim "Akıllı Isı Kontrolü" özelliği sayesinde saçı kontrollü olarak az ısıyla kurutup şekillendirebiliyorum.Aşırı ısı vermeyen ve ısısını düzenlememe izin veren bu teknoloji,saçın sağlığını ve doğal parlaklığını korumaya yardımcı oluyor. Saçın sağlığını korumak için yapabileceğimiz başka şeyler de var. Yıkama esnasında hafif şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Saç kremi, bahsettiğimiz hasarları onarmaz ama daha sağlıklı bir görünüm oluşturur.

BİZE ULAŞIN