Kate Middleton’ın Curtain Bangs Stili

Galler Prensesi, yeni saç modeli ile göz dolduruyor.

Kate Middleton’ın Curtain Bangs Stili

Yazı Ece Büyükçolpan

Kate Middleton'ın saçları yıllardır konuşuluyor. Hatta Prens Harry'nin bu yılın başında raflarda yerini alan kitabı Spare'in bir kısmında, merhum Kraliçe II. Elizabeth'in, Middleton'ın saçlarına hayran olduğu ve onlardan 'Kate'in yelesi' olarak bahsettiği belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta uyuşturucu suçlularının kaldığı bir hapishaneyi ziyaret eden Middleton, yeni saç stili ile göz doldurdu. Curtain bangs saç modelini zamansız stili ile kusursuzca eşleştiren Galler Prensesi'nin yeni görünümüne yakından bakıyoruz.

Larry King'in saç stilisti Andreas Wild'a göre Curtain Bangs, çok yönlü bir saç modeli. 'Bu kahküller, yıpranmış saçlarınızda dahi harika görünür. Saçınız ister kabarık, ister arkaya doğru toplanmış olsun, ön kısımlar serbest kalacak ve yüzünüzü güzelce çerçeveleyecektir,' diyen Andreas Wild, Galler Prensesi'nin, Curtain Bangs (perde kahkül) modeline olan yaklaşımının oldukça benzersiz olduğunu ifade ediyor.

Kuaförünüzden bu saç modelini saçınıza uygulamasını tarif etmenizin yollarına gelecek olursak, öncelikle yanınızda beğendiğiniz modelin fotoğrafını bulundurduğunuzdan emin olun. Eğer Middleton'ın benzersiz kahkül modeli gibi yeni bir saç stilinin peşindeyseniz, Galler Prensesi'nin fotoğraflarını ve en iyi görünümünü gösterin. Kuaförünüz bu modeli referans alarak yüz şeklinize en uygun olacak Curtain Bangs stilini saçınıza uygulayacaktır.

Eğer saçınızda Kate Middleton havası hâkim olsun istiyorsanız, saçınızı kuruturken diplere hacim vermeye dikkat edin. Daha sonra hacim verici ve saçı ağırlaştırmayan özelliği bulunan bir köpükle saçınıza şekil verin. Saçınızın ön kısımlarını bigudi veya fön fırçası ile kıvırın ve üzerine ısı uygulayarak sabitleyin (bu uygulama için saç maşası da kullanabilirsiniz). Doğal bir görünüm elde etmek için kıvırdığınız saçlarınızı iri dişli bir tarakla hafifçe tarayın veya saçlarınızı elinizle hafifçe karıştırın. Son olarak, saçınızı hafif tutuşlu bir saç spreyi yardımıyla sabitleyin.

BİZE ULAŞIN