Kirpiklerin Dökülmesine Neden Olan 4 Bakım Hatası

Farkında olmadan yaptığımız 5 bakım hatasını durdurarak kirpiklerinize daha iyi bakmanın 4 yolu.

Kirpiklerin Dökülmesine Neden Olan 4 Bakım Hatası

Saçımız gibi, kirpikler de düzenli olarak yenilenir. Ortalama olarak günde 3-5 kirpik kaybederiz ve yerlerine yenileri çıkar. Bununla birlikte, birkaç nedenden dolayı, kirpiklerin kaybı, yenilerinin büyümesinin hızından daha fazla bir şekilde yok olabilr: zamanla gözle görülür şekilde incelebilir ve doğal kıvrımlarını kaybedebilirler. Bunun neden olabileceğini ve bununla nasıl başa çıkılacağını anlatıyoruz.

Yapay kıvırma yöntemlerinden doğru olanı seçmek: Kirpiklerinizi dramatik bir şekilde kıvırmak tabi ki güzeldir, ancak doğal olarak düzlerse, her gün yapay kıvırma yöntemleri kirpiklerinize zarar verebilir. Yapay kıvırmalar kirpiklerin yapısına zarar verir ve kirpiklerinizin kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Kalın düz kirpiklere sahip olmak, onlarsız olmaktan daha iyidir.

Yanlış makyajı seçiyorsunuz: Göz makyajı ve makyajı çıkarmak için kullandığınız ürünlerin kirpikleriniz üzerinde de büyük etkiye sahiptir. Uzmanlar, günlük makyajda suya dayanıklı maskara kullanılmasını önermezler, kirpikleri ağırlaştırır ve iyi de durulamaz. Hafif makyaj temizleyicileri seçin. Kullandığınız ürün kaşındırıyor ve tahriş ediyorsa, sağlıklı gözler ve gür kirpiklere de sahip olmak istiyorsanız kullandığınız ürünleri değiştirmeniz gerekir.

BİZE ULAŞIN