Koku Portresi

Uzman parfümör Jacques Cavallier Belletrud, Louis Vuitton'un özel sipariş geleneğinden yola çıkarak, sınırları olmayan kokular tasarlıyor ve parfümü kişiselleştiriyor. Pelin Hasçalık

Koku Portresi

Louis Vuitton kişiye özel parfüm servisini başlatmaya nasıl karar verdiniz?

Özel sipariş geleneği, kuruluş tarihi olan 1854'ten beri Louis Vuitton'un DNA'sında yer alıyor. Maison'un ilk zamanlarında, Paris, rue Neuve de Capucines'de bulunan mağazasından direkt olarak sandık satın almak mümkün değildi. Müşteriler, istedikleri ürünü alabilmek için sipariş vermek zorundaydı. Ben de bu servis ile müşterilerimize, Grasse'ta yer alan atölyemde tasarlanıp üretilen eşsiz, kişiye özel kokuları taşıma imkanını sunmak istedim.

Ultra kişiselleştirme, parfüm endüstrisinde önemli bir trend. Bu eğilimi nasıl açıklıyorsunuz?

Kişiselleştirme, lüksün gelecekte de devam edecek bir anahtarı. Parfüm endüstrisinde kitleselleşmenin sonuyla karşı karşıya olduğumuza inanıyorum. Müşteriler, eşsiz ve oldukça kişisel bir koku taşımayı arzu ediyorlar. O kokunun kendilerini hatırlatmasını, özgün olmasını istiyor, başkalarının üzerinde duyumsamak istemiyorlar. Seçtikleri koku ile kendi imzalarını taşımak ve duygularını hissetmek istiyorlar.

BİZE ULAŞIN