Papatya Şifası

Papatya aslında en basit haliyle bile cilt sağlığı için bir şifa. Papatyayı neden güzellik rutininize eklemeniz gerektiği konusunda sizi ikna edeceğiz.

Papatya Şifası

Papatya yaygın olarak şifalı bir bitki olarak kabul edilir ve papatya çayı genellikle stresi azaltmak, sinirleri yatıştırmak ve uyku problemlerini hafifletmek için kullanılır. Ciltte de papatyanın benzer bir yatıştırıcı etkisi vardır, nemlendirir ve kusurlarla savaşmaya yardımcı olur.

Papatya özellikle çok yönlülüğü açısından iyidir: tüm cilt tipleri için harikadır. Papatya kuru ve hassas cildi nazikçe nemlendirir, gerginlik hissini giderir, soyulma ve tahriş ile baş etmeye yardımcı olur. Cildiniz yağlıysa, papatyadaki antibakteriyel bileşenler iltihabı hafifletmeye ve sebum üretimini normalleştirmeye yardımcı olacaktır.

Çiçeklerin bileşiminde bulunan kumarin, hasarlı cilt hücrelerinin yenilenmesini tetikler, akne sonrası ve diğer mikro hasarlarla etkili bir şekilde savaşmaya yardımcı olur. Güçlü antioksidan karoten, cildin dokusunu eşitler ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

BİZE ULAŞIN