Farkındalık Parmaklarının Ucunda

Eve ve Maruderm markalarının desteğiyle Ece Vahapoğlu ev sahipliğinde Meme Kanseri Farkındalığına dikkat çeken özel bir davet gerçekleştirildi.

Farkındalık Parmaklarının Ucunda

Wellness ve Yoga Eğitmeni Ece Vahapoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen, Meme Kanseri Farkındalık davetinde bütünsel sağlık yaklaşımıyla yoga ve nefesin tıbbi tedaviler ile iç içe olduğundan ve öneminden bahsedilirken; aynı zamanda Ece Vahapoğlu'nun davetlilere gösterdiği meme egzersizleri ve yoga hareketlerinin her kadının hayatının rutinine sokması önerildi.

Ece Vahapoğlu'nun meme kanseri ve ameliyatı geçirmiş kadınlara özel kol ve omuz egzersizleri gösterdiği bu buluşmada, meme ameliyatı sonrası koldaki lenf akımını artırmak, donuk omuz/kol sendromuna yakalanmamak ve kolun normal fonksiyonlarını geri kazandırmak için yapılması önerilen egzersizler davetlilerle birlikte uygulamalı yapıldı.

Uzun yıllardır yoga eğitmeni olan Ece Vahapoğlu; meme kanseri geçirmiş kadınlara özel yoga dersi verdiğini ilk kez paylaşırken, meme kanseri geçmişi olan ve olmayan her kadının evde düzenli olarak yapabilecekleri yoga hareketlerini gösterdi. Özellikle meme kanseri ameliyatı geçirmiş kadınlarda omuz ve kola yönelik yoga ve nefes çalışmalarının da yeniden bütünsel şifalanmaya ve güçlenmeye olumlu etkisini anlattı.

Memorial Sağlık Grubu doktorlarından Onkoloji Bölümü Prof. Dr. Esra Kaytan Sağlam da, son dönemde katıldığı uluslararası konferanslarda yoga ve nefesin meme kanserindeki destekleyici öneminden bahsederek kadınların önce kendi bedenlerinin farkında olarak evde kendilerini düzenli kontrol etmesinden ve tıptaki erken teşhis yöntemlerinden yararlanması adına toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen konuşma yaptı. Prof. Sağlam, Ece Vahapoğlu'nun yoga üzerinden meme kanserine dikkat çekmesinin ne denli doğru ve farklındalığı yüksek bir hamle olduğuna da değinerek destek verdi.

BİZE ULAŞIN