Scorpios Küresel Olarak Genişliyor

Mykonos'tan Türkiye, Meksika ve ötesine ilham verici buluşmalara...

Scorpios Küresel Olarak Genişliyor.

Scorpios; ana merkezi Mykonos'a ek olarak dikkat çekici iki yeni mekanla küresel anlamda genişliyor. Haziran 2024'te Bodrum (Türkiye) ve ardından Tulum (Meksika) olmak üzere yeni buluşma noktalarını hayata geçirecek olan Scorpios gelecekte daha fazla yer eklemeyi planlıyor. Açılan her yeni mekan, o bölgenin kültürel enerjisiyle uyum sağlayacak ve Scorpios'un müzik, sanat, yiyecek ve wellbeing simyasıyla iç içe geçecek, ilham veren sanatçı ve yapımcı topluluğunun yaratıcı bakış açısıyla tasarlanacak.

Antik Yunan agora'sının çağdaş bir yorumu olarak – sanatçılar, özgür ruhlar ve değişim yaratıcıları için bir buluşma yeri, bağlantı kurma, iş birliği yapma ve açık gökyüzü altında kutlama yapma amacıyla – ortaya çıkan Scorpios; 2015 yılında Thomas Heyne ve Mario Hertel tarafından kuruldu. Ana akım eğlence türüne meydan okuyan bu alternatifin etrafında enerjik ve canlı bir topluluk oluştu. Scorpios, farkındalık, moda, zanaat ve görsel sanatı içeren unsurlarıyla zenginleştirdiği özgün müzik programıyla belli bir kitleyi cezbetti.

Mykonos doğumlu marka; ilk kez topluluğunu Yunan sınırlarının ötesine, doğanın muazzam çevresindeki yeni buluşma noktalarına davet ediyor.

Scorpios Küresel Olarak Genişliyor.

Scorpios için Yeni Bir Dönem

Scorpios'un Kurucu Ortağı Thomas Heyne; "Scorpios her zaman insan bağlantısını sanat, müzik ve doğa ile birleştiren ritüellerle ilham verici deneyimler yaratmıştır. Bu birliktelik anlarında, birbirimizin ruhlarını yükseltiriz. İşte bu, Scorpios deneyimini bu kadar enerji verici ve zengin kılan şey." ifadesiyle Scorpios deneyimini açıkladı.

Scorpios, markayı ilk günlerinde yönlendiren orijinal öncü ruh tarafından ilham alarak yeni bir döneme giriyor. Küresel genişleme; lüks ve özel konaklamadan Inner Gardens adlı benzersiz bir wellbeing programına kadar Scorpios deneyimini derinleştirmenin yolunu açıyor.

Scorpios'taki wellbeing, yaratıcılığı, sanatı ve müziği merkezine koyar ve bunları markanın simgesi Ritüel Alanı ile belirginleştirir. Bu, antik şifa yöntemleri ve modern bilgi içeren kültürel uygulamalara yönelik disiplinli bir ev olmakla birlikte sanat sergileri, konuşmalar, duyusal ritüeller,müzik ve dans performansları ve daha fazlasını içerir.

Scorpios Küresel Olarak Genişliyor.

Scorpios markayla özdeşleşmiş olan yenilikçi elektronik müziği daha da yükselterek dünya çapında tanınmış isimlerle bir araya gelerek, deneysel bir sesin savunucusu olmaya devam edecek. Tıpkı, Mykonos'taki son sezon, Keinemusik, Sébastien Leger ve Bedouin gibi önde gelen müzisyen ve DJ'lerin performanslarına tanıklık ettiği gibi. Marka, başarılı kayıt şirketi Scorpios Music'i gelecekte aylık etkinlik sergileri, sanatçı rezervasyon ajansı, yeni sanat iş birlikleri ve konaklamaları içeren projelere odaklanarak büyütemeyi hedefliyor.. Heyne ve Hertel, müzik, wellbeing ve konaklama alanlarında dünyanın en önemli yaratıcılarıyla iş birliği yaparak Scorpios'un sanat keşfini Encounters adlı yıllık festivaliyle derinleştiriyorlar. 2023 yılının ilk etkinliği olarak Refik Anadol gibi önde gelen çağdaş sanatçıları Mykonos'a getirdi ve dijital sanat, müzik, yapay zekâ ve yerli topluluklar arasında benzersiz bir iş birliği sağladı. Scorpios, bu konsepti 2024'te yeni yaratıcı zirvelere ve yerlere taşıyacak.

Scorpios Küresel Olarak Genişliyor.

Scorpios Bodrum: Ege Denizi'nde Bir Yolculuk

Scorpios, küresel genişleme yolculuklarına Bodrum'da, Haziran 2024'te açılarak başlayacak. Yeşillikler içindeki özel 75 bin metrekarelik bir yarımada üzerine inşa edilen çarpıcı tasarımlı mekan, iki restoranı, bir kulüp binası, Scorpios'un imza plaj kulübünü ve bir dizi markayı barındıracak. Ritüel Alanı kendi özel açık havuz ve oturma alanına sahip 12 özel süiti içermekte. Bu, Scorpios'un konaklama ve 7/24 lüks konukseverlik alanındaki ilk girişimidir. Bu özel mekan, Scorpios'un müzik markası Scorpios Music ile iş birliğiyle sanatçı konaklamalarına ev sahipliği yapacak.

Scorpios Bodrum'un çağdaş Ritüel Alanı, konuklara kültür ve sanat bakış açısıyla gerçek bir denge ve uyum sağlama imkanı sunuyor. Inner Gardens programı; bilinçli hareket, buz banyoları, bitki ve adaptogen barı, nefes çalışması ve ses meditasyonu gibi uygulamaları içermekte.

Bodrum'da yemek yeme kültürünün kalbinde rahat, topluluk odaklı bir atmosfer yer alıyor. Menü, Doğu Akdeniz'den gelen ilhamla yerel Türk etkilerini içeren orijinal Scorpios yemek konseptiyle uyumlu. Scorpios Bodrum aynı zamanda Scorpios estetiğini konuklarının vizyonuyla birleştirerek özel buluşmalar için de rezerve edilebilir.

Scorpios Tasarım Etosu: Çaba Harcamadan Rahatlık

Her Scorpios tesisi tasarımı; yerel kültür ve manzaranın etkileriyle harmanlanmış olup geleneksel zanaatı kutlar ve çabasız, sakin bir ortamı teşvik eder. Bodrum'da, Scorpios'un tasarımı mimari stüdyo Geomim tarafından oluşturulmuş, iç mekanlar Lambs and Lions tarafından Annabell Kutucu ve Studio McBride iş birliğiyle tasarlanmıştır. Tasarım anlayışı, çabasız sade ve doğal ham materyallerin özgünlüğüyle onurlandırılır.

Buluşma Yerleri Haziran 2024'te açılacak Scorpios Bodrum için rezervasyonlar Aralık 2023'ün ortalarından itibaren, Tulum ise yakında kapılarını açacak.

BİZE ULAŞIN