Binghatti Rezidansları Lüks ve Teknolojiden Yükseliyor

Lüks gayrimenkul şirketi Binghatti, Fransız merkezli lüks otomobil markası Bugatti ile New York merkezli mücevher markası Jacob & Co. 'yu gayrimenkul projesi için bir araya getirdi.

Teknoloji ve Lüks Bir Arada: Binghatti Rezidansları

Lüks gayrimenkul projeleri ile uluslararası platformlarda adından sık sık söz ettiren ve birçok global ödülün sahibi Dubai merkezli Binghatti Gayrimenkul, bugünlerde satışına başladığı iki yeni projesiyle yine dikkatleri üzerine çekmekten geri durmamanın yanında, sunduğu olağan üstü tasarımla odak noktası hâline geldi.

110 yıllık geçmişe sahip lüks otomobil markası Fransız Bugatti ile New York merkezli lüks mücevher markası Jacob & Co.'nun ihtişam felsefesini Bugatti Residences by Binghatti ve Burj Binghatti Jacob & Co. Residence projeleriyle mimariye taşıyan Binghatti, bu iki yeni projesini Türkiye'deki yatırımcılara tanıttı.

Binghatti'nin Bodrum'da gerçekleştirdiği tanıtıma Türkiye'den ve yurt dışından çok sayıda yatırımcı ilgi gösterdi. Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere bölgesinde trend belirleyici bir konumda olan Binghatti Gayrimenkul'ün CEO'su ve Mimarlık Başkanı Binghatti Rezidans projesinde köklü Bugatti deneyimi sunulmakta ve dikkatleri üzerine çekmekte.

Muhammad Binghatti, yatırımcılarına lükste dünya standartlarını aşan bir anlayışla benzersiz bir deneyim sunmayı hedeflediklerini ve bu kapsamda gayrimenkulde daha önce yapılmamış işlerle geri döndüklerini söyledi.

Kendisinin de mimar olduğunu hatırlatan Muhammad Binghatti, sadece bir gayrimenkul veya inşaat şirketi gibi hareket etmediklerini, 'lüks'ü hayatla birleştirip deneyimi de eklediklerinde sorunsuz anlayışla, projelere imza attıklarını dile getirmekten geri durmadı. Gayrimenkul geliştirmede bir moda ya da bir otomobil markası gibi hareket ederek aslında sektöre de yeni standartlar kazandırdıklarına dair açıklamasında: "Dünya çapında imzamızı ortaya koyduğumuz işler bizi bugün geldiğimiz noktaya taşıdı. Bugatti ve Jacob & Co. gibi dünya çapında iki markayı gayrimenkul sektörü ile tanıştırdık. Böylece yatırımcılarımızı da lüksün zirvesine taşımış olduk." dedi.

Tıpkı otomobil ve mücevher sektöründeki köklü markalar gibi Binghatti olarak gayrimenkul sektöründe lüksü adeta yeniden tanımlayan ayırıcı özellikleri bulunan imza projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Muhammad Binghatti, Bugatti Residences by Binghatti ve Burj Binghatti Jacob & Co. rezidanslarının detaylarını şöyle sıraladı:

"Bu iki projede Bugatti ve lüks mücevher ve saatçilik markası Jacob & Co. gibi seçkin ve çeşitli dünyaca ünlü markalarla iş birliği yapıyoruz.

Bu yenilikçi girişimler, Binghatti'nin daha önce hiçbir geliştiricinin üstlenmediği çığır açan mimari girişimlerde bulunmasına imkan veriyor.

Dünyanın ilk Bugatti Rezidansları olan Bugatti Residences by Binghatti, Dubai'deki Business Bay ana bölgesinde yer alacak.

Bugatti Konutları'nın tasarımı, şimdiye kadar tasarlanmış en yenilikçi, güzel ve lüks otomobillerden bazılarının üreticisi olan Bugatti'nin ikonik marka unsurlarını ve lüks tasarım yeniliklerini yansıtıyor.

İlk Bugatti rezidanslarının tanıtımı, yeni projenin eşsiz lüks olanaklarla tasarlandığını gösterdi. Bu olanaklar arasında Fransız Rivierası'ndan esinlenilmiş bir plaj, özel havuz yer alıyor."

Bugatti Residences by Binghatti'de konut birimleri, boyuta bağlı olarak malikane ve villa olarak adlandırılan mimari harikalar olarak nitelendirilmekte. Konutlar, en zarif malzemeler ve nefis bitişlere sahip olacak şekilde titizlikle inşa edilmekle birlikte; eşsiz lüks ve zarafetin yansıtıldığı bir atmosfer oluşturması planlar dahilinde olduğu belirtildi. Muhteşem tavan-kat yükseklikli pencereler, Dubai'nin görkemli siluetine ve birçok durumda dünyanın en yüksek kulesi olan görkemli Burj Khalifa'ya nefes kesen bir manzara olacağı açıklandı. Tam anlamıyla gözleri büyüleyecek bir tasarım oluşuyla, Bugatti beklentileri üst kademelere taşımaktan vazgeçmedi.

Ruby Sky Mansions

Burj Binghatti Jacob & Co. Residence'ta yer alan Ruby Sky Mansions üç yatak odası sunarken, Fleurs de Jardin Sky Mansions ve Diamond Sky Mansions ise katların yarısını kaplayan geniş alanlara sahip. Büyüleyici Astronomia Sky Penthouse en üst katın tamamında yer alırken, Hyper-Tower'ın en önemli parçası olan ve iki katta yer alan Billionaire Sky Penthouse , eşsiz Dubai manzarasıyla, görsel şölen sağlıyor. Tüm malikane ve villalar, özel sonsuzluk havuzlarıyla birlikte, sakinlere kişisel huzurlarını sağlama fırsatını sunuyor.

Binghatti'nin birkaç ay önce görücüye çıkardığı olağanüstü bir mimari başyapıt olan Bugatti Residences By Binghatti, her biri özel olarak düzenlenmiş benzersiz tasarımlarıyla tamamen özgün bir dizaynla, 171 Riviera Malikanesi ve 11 Sky Mansion Penthouse'dan oluşan bir koleksiyona haiz olmuş oldu. Binghatti'nin lüks mücevher ve saat markası Jacob & Co. ile yaptığı tasarım ortaklığı, dünyanın en yüksek konut kulesi rekorunu kırmaya hazır olan Burj Binghatti Jacob & Co. Residences'ı sunacak. Bu parıldayan Hyper-Tower, yüksek mücevherat ve saat markası Jacob & Co.'ya özgü bir tasarım olacak. Yüksek bir şekilde tasarlanmış dış cephesi ve ışıldayan arması ile "Dubai'nin Tacı" olarak adlandırılıyor. Bina sadece sakinlere özel olarak bir dizi etkileyici olanak ve hizmet sunması talepleri arttırdı. Dünya genelinde görülmemiş tasarımıyla büyük umut vadederek, hayallerin ötesine çıkmayı hedefliyor.

BİZE ULAŞIN