The Crown’a İhtişamlı Veda

The Crown'un son sezonunun ikinici kısmı Kraliyet ailesinin yakın dönemdeki hikayesine odaklanıyor.

The Crown’a İhtişamlı Veda

Yazı Ferhunde Zeynep Atmaca

Netflix, 16 Kasım'da The Crown'un altıncı ve son sezonunda Prenses Diana'nın (Elizabeth Debicki) son yazını odağına almıştı. Prens William ve Prens Harry'nin annelerini kaybettikleri dönemde karakterleri ile tanışan izleyiciler, yayınlanacak olan son bölümlerde Kate Middleton'ın hikayesine şahit olacak.

The Crown’a İhtişamlı Veda

14 Aralık'ta yayınlanacak olan sezonun geri kalanı olaylar süresince vites değiştirecek ve kraliyet ailesinin daha mutlu kesitlerine odaklanacak. Elbette bu kesitler arasında William ve Kate'in aşk hikayeleri başrolde yer alıyor.

The Crown’a İhtişamlı Veda

Final sezonunun ikinic kısmının Kraliçe II. Elizabeth'in Eylül 2022'de vefat etmesi ile tahta geçen Kral III. Charles (Dominic West) ve Camilla Parker Bowles'un (Olivia Williams) düğününden Kraliçe II. Elizabeth'in (Imelda Staunton) Altın Jübile'sini ve Prens William (Ed McVey) ile Kate Middleton'ın (Meg Bellamy) romantizminin başlangıcına kadar aktarması bekleniyor.

The Crown’a İhtişamlı Veda

Günümüzde Galler Prensesi Catherine olarak bilinen Kate ve Prens William'ın hikayesi, İskoçya'da bulunan üniversites St. Andrews'da eğitime başlamalşarından itibaren işlenecek.

Kraliyet dramasının resmi podcast'inde konuşan dizinin yazarı Peter Morgan, William ve Kate arasındaki sahnelerin "perçinleyici" olduğunu belirtirken, Camilla'yı canlandıran Olivia Williams ise final sezonunun sonlarında izleyicilerin Kraliçe'nin nihayetinde Camilla'yı sıcak bir karşılamayla kabul ettiğini göreceklerini söyledi.

Final sezonunu ikiye kısma bölünmesi özellikle sona ermekte olan dizinin etrafında daha fazla beklenti ve heyecan oluşturmanın yanı sıra Prenses Diana'nın ölümünün altına da bir çizgi çekerek trajik olayların aslında çok hızlı bir şekilde ilerlemediğini vurguluyor.

The Crown’a İhtişamlı Veda

BİZE ULAŞIN