Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Aslı Filinta imzalı Vestel Retro Serisi özel bir davetle tanıtıldı

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Türkiye'nin teknoloji devi Vestel, bu toprakların kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak amacıyla, ünlü tasarımcı Aslı Filinta ile Retro Ailesi için yeni bir seri hazırladı. Beyaz eşyaların üretiminde kadın sanatçılar görev alırken, ürünlerin her birinde özel el işçiliği ile boyama ve farklı teknikler kullanıldı. Alanında bir ilk olan bu özel iş birliğini kutlamak amacıyla Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Aslı Filinta ev sahipliğinde, 4 Ocak Perşembe akşamı Esma Sultan Yalısı'nda özel bir lansman düzenlendi. Gaye Su Akyol'un canlı performansıyla renk kattığı geceye iş, sanat, cemiyet, moda, spor, mimari ve tasarım dünyasından Şebnem Bozoklu, Bade İşçil, Cansel Elçin, Zeynep Tuğçe Bayat, Tanem Sivar, Süleyman & Ahu Orakçıoğlu, Eda Zamanpur, Lara Sayılgan, İlker Kızmaz, Nil Ninat, Aycan Yanaç, Paris Bıçakçı ve Dilara Koçak gibi çok sayıda ünlü isim katıldı.

Vestel, Türkiye'nin köklerine inerek kültürel mirasına sahip çıkmak ve bu mirası gelecek nesillere aktarmak için örnek bir projeye imza attı. Bu topraklarda ürettiği teknolojiyi dünyanın 163 ülkesine ulaştıran Vestel, Anadolu mirasını dünyaya tanıtan ünlü Türk Tasarımcı Aslı Filinta ile Vestel Retro Ailesi için yeni bir seri hazırladı. Küçük ev aletlerinin de yer aldığı retro serisinin tasarımlarıyla Anadolu'nun kadim mirası motifler nesilden nesile aktarılacak.

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

"Uzun yıllar değerini koruyacak ürünler tasarladık"

Lansmanda konuşan Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu, böyle örnek bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Uylukçuoğlu, "Vestel bu topraklardan çıkan ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyuran büyük bir marka. Ürettiğimiz ürün ve teknolojilerle geleceğin dünyasına bugünden şekil veriyoruz. Bizim için ülkemizin adının tüm dünyada en iyi şekilde yer edinmesi son derece önemli. Dünyanın 163 ülkesine ulaştırdığımız ürünlerimizde teknoloji, donanım ve inovasyon kadar tasarım da çok önemli. Teknolojimizle insanların hayatına dokunup, kolaylaştırmanın yanı sıra şık tasarımlarımızla da yaşamlarına renk ve ahenk katıyoruz.

Tasarım markamızın sunduğu en önemli değerlerinden bir tanesi haline geldi. Bu değeri tüketicimize ulaştırma amacıyla, dünyaca ünlü tasarımcı Aslı Filinta ile bir iş birliğine gittik. Birbirinden özel, Anadolu'nun mirası motiflerimizi Vestel'in tasarımı en beğenilen ürünleri arasında yer alan Retro Serisi beyaz eşya ve küçük ev aletleriyle birleştirdik. Bu değerli iş birliğinin toplumsal cinsiyet eşitliğini temel ilkeleri arasında bulunduran markamız için ayrı bir önemi daha bulunuyor. Vestel, kadınların emeğine saygı duyan, sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarının artmasına katkı sağlayan, toplumda, gençlere rol model olmalarının önünü açan bir şirket. Bu kapsamda şirketimizdeki kadın çalışan oranını 2030'a kadar yüzde 40'a çıkarmayı hedefliyoruz.

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Nil Ninat

Sponsorluk kapsamında verdiğimiz desteklerle özellikle kadın sporcularımıza ve takımlarımızın öne çıkmasına gayret ediyoruz. Kadınların emeğini yüceltecek iş birliklerini hayata geçiriyoruz. Vestel X Aslı Filinta iş birliği de bunun en güzel örneği. Projede emeği geçen tüm kadınlara ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu iş birliğindeki özel tasarımlarımız, uzun yıllar değerini koruyacak ürünler" diye konuştu.

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Zeynep Sever Demirel

"Tarihimiz ve kültürümüz için çok önemli" Aslı Filinta ise iş birliği hakkında şunları söyledi; "Vestel gibi köklü bir Türk markasının; Anadolu geleneğini küresel moda anlayışıyla harmanlayarak çalışan ve sahiden sürdürülebilir bakış açısı ile emin adımlarla ilerleyen genç bir marka ile iş birliği yapması oldukça heyecan verici. Anadolu kültür ve sanatını yaşatmak vizyonu ile yola çıktığımız, Vestel x Aslı Filinta Retro Serisi iş birliğimizde bu tarihimiz ve kültürümüz için çok önemli olan sanat dallarını bir arada kullandık. Tasarlarken de klasik yöntemlerle değil; özgün bir yorum katarak hayatımızın, evimizin tam içinde farklı kullanım alanları ile buluşturduk. Tasarlamış olduğumuz motifler; fabrikada el sanatları hocalarımız ile buluşup, onların engin bilgileri, estetik anlayışları ve zarif işçilikleri ile hayata dönüştü. Geleneklerimizin geleceğe taşınması için yeni dünya düzeninde kullanım alanlarına uygun ve renkli, canlı ve heyecanlı bir dönüşüme uğrayarak köklerimizi keşfedilmesini umuyorum."

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Tanem Sivar

"Her biri tek tek elle boyandı." Bugüne kadarki çalışmalarında sürdürülebilirliği ve ileri dönüşüm kavramlarını somut şekilde iş modeline uyarlayan tasarımcı Aslı Filinta'nın imzasını taşıyan yeni seri beyaz eşyaların her biri tek tek elle boyandı. Beyaz eşyaların üretiminde, Geleneksel Türk Sanatları mezunu kadın sanatçılar görev aldı. Projenin sanat danışmanlığını, eserlerinde yaşamın ve evrenin detaylarını dokularla yansıtan; ışığın etkisini kullanarak benzersiz tasarımlar oluşturan mumlu batik sanatçısı Ceyda Candaş üstlendi. Anadolu'dan esinlenerek yaratılan motifleri taşıyan eserler, 4 Ocak 2024 tarihinden itibaren Vestel internet kanallarında satışa sunuluyor.

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Tamer Yılmaz

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Zeynep Tuğçe Bayat, Cansel Elçin

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Eda Zamanpur

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Duygu Badem Uylukçuoğlu

10/10

Vestel X Aslı Filinta Retro Serisi

Gaye Su Akyol

BİZE ULAŞIN