Kampüsten Kraliyete

Kate Middleton ve Prens William'ın peri masalını andıran ilişkisinin geçmişini mercek altına alıyoruz.

Kampüsten Kraliyete

Yazı Ferhunde Zeynep Atmaca

Netflix serilerinden İngiliz Kraliyet ailesinin diplomatik ve özel yaşamlarını işleyen "The Crown", 14 Aralık'ta yayınlanacak olan final sezonunun ikinci yarısında, yakın tarihte gerçekleşen olaylara değinecek. Bu göz kamaştırıcı aile içerisinde, insanların kalbini fetheden sayılı aşk hikyalerinden biri de Kate Middleton ve Prens William'ın ilişkisi oldu. Onların peri masalını andıran geçmişlerini konu alan bölümler yayınlanmadan önce, modern kraliyet romantizmini tanımlayan önemli anlara zaman yolculuğu yapıyoruz.

Kampüsten Kraliyete

2000'ler

Kate ve William, ilk kez St. Andrews Üniversitesi'ndeki birinci yıllarında tanıştılar. 2010'da yaptıkları bir nişan röportajına göre, Kate'in çekimserliğinden dolayı ikilinin tanışması biraz zaman alır Fakat öyle ya da böyle tanıştıkları ilk sene boyunca yakın arkadaş olan ikili, birbirleriyle zaman geçirdikçe aralarındaki uyumu fark eder.

Kampüsten Kraliyete

Söylemlere göre ikilinin arkadaşlıkları, Kate'in modellik yaptığı bir hayır kurumunda giydiği meşhur transparan elbise sayesinde, romantik bir boyuta taşınıyor. Aynı elbise Mart 2011'de 78,000£'a tekrar satıldı!

Kampüsten Kraliyete

2005-2006

Kendi evlerine çoktan çıkmış olan çift, 2005'te aynı sene mezun oldular ve bu anı yan yana poz vererek ölümsüzleştirdiler. 2006 senesinde birlikte gittikleri bir kayak tatilinde paparazzilere yakalanarak ilişkileri halk tarafından da öğrenilmiş oldu.

Kate'in ilk katılım göstermiş olduğu kraliyet etkinliği, William'ın 2007'de mezun olduğu Sandhurst Kraliyet Askeri Akademisi mezuniyeti oldu. Bu olay, o zaman kraliçe olan II. Elizabeth'in de törende bulunması dahilinde muhtemel bir nişan söylentisine yol açmıştı.

Kampüsten Kraliyete

2007-2009

Yaklaşık 5 yıllık bir flörtün ardından o dönem Jigsaw'da mücevher alıcılığı yapan Kate ve kolordu komutanı stajyeri olan William,ilişkilerini çevreleyen medyanın ilgisi ile mücadele edemeyip "dostane" bir ayrılık yaşadı.

Kampüsten Kraliyete

Ayrılık sonrası sendromuna giren Kate'in eğlendiği zamanlarda çekilen kareler bu ayrılığın kim tarafından gerçekleştiğine minik bir ipucu veriyor sanki. 1 ay geçmeden Prenses Diana'yı anma konserinde birlikte görüntülenerek barıştıklarını ilan etmişlerdi.

Kampüsten Kraliyete

2010-2011

Kısa bir süre ardından, Kasım 2010'da Kenya'da gittikleri bir tatilde nişanlanan Prens William ve Kate Middleton Kenya'da nişanlandı. Prenses Diana'nın mavi safir taşlı yüzüğü artık Kate'in parmağında olup ilk resmi röportajlarını çekmişlerdi. 29 Nisan 2011'de ise 2 milyar kişinin çeşitli platformlardan şahit olduğu peri masalından farksız düğünleri gerçekleşti.

2013-2018

İlk çocukları Prens George'un 2013'te dünyaya gelmesi ile tahta yeni bir varis gelmişken 2015'te de Prenses Charlotte aralarına katılarak çekirdek bir aile oldular. Ardından üçüncü çocuklarına hamile olan Kate, 2018'de Prens Louis'e merhaba dedi. Aynı sene Meghan Markle ve Prens Harry'nin düğünleri de gerçekleşmişti.

2020-2023

2020'de Prens Harry'nin kraliyet ailesinden ayrılması ile çeşitli spekülasyonlar yaşanan dönemde hepimizin hafızalarına kazınmış pandemic dönemi başladı. Kate ve William'da çocukları ve ailenin geri kalanı ile daha çok vakit geçirip kadrajlardan uzakta yaşamlarını sürdürdüler. 2021'de 10. yıl dönümlerini kutlayan çift, Eylül 2022'de vefat eden Kraliçe II. Elizabeth'in Eylül 2022'de vefat etmesiyle that sıralamaları değişmesi ile daha çok sorumluluk altına girdi ancak aralarındaki kimya ile etrafa pozitif enerji saçmaya devam ediyorlar.

Kampüsten Kraliyete

BİZE ULAŞIN