Duyarlı Tasarımların Yaratıcıları

Tenera'yı özetleyen kelimeler: Hassas, duyarlı, yumuşak... Üretimden materyal ve tekniklere kadar her detayda etik ilkelere bağlı olan Atelier Tenera'nın kurucuları Ela Mete ve Defne Özdoğan'ı dinliyoruz. Bade Çakar

Duyarlı Tasarımların Yaratıcıları

Sanat ve tekstil tasarım projesi olarak doğan Tenera, sürdürülebilir bir moda markası olarak yoluna devam ediyor. Sizin için nasıl bir serüven?

Yalnızca bir moda markası değil, aynı zamanda çok yönlülüğü araştıran, yeni teknikler deneyen ve doğal alternatifler arayan bir tekstil projesiyiz.Yaptığımız çizimleri kumaş üzerine dijital ve emprime baskı ile aktararak çıktığımız yolda; ilk ürettiğimiz model, duvara asılabilen veya şal, pareo olarak giyilebilen sarong modelimizdi. Ördüğümüz tığ kemeri bu saronga dikmemizle birlikte, birçok farklı şekilde bağlanabilen farklı modellerde elbise ve etekler ortaya çıktı. Bizim ilhamımız süreç; ortaya çıkan son ürün ise her zaman değişebilir. Sanatçı ve tasarımcılarla işbirliği yaparak, yalnızca moda alanında değil, ürün tasarımı, performans ve video art alanlarında da projeler üzerinde çalışıyoruz. Etik ve sürdürülebilir kararlar almak ise sürecimizin temelinde yatıyor. Serüvenimiz beklenmedik, üretken ve heyecan dolu geçiyor.

BİZE ULAŞIN