En Büyük Moda Haftası Skandalları

Gösteri öncesi şakalar ve podyumda çarpışanlardan büyük isimlerin tepkileri ve parti sonrası tartışmalara kadar, yıllar boyunca hem podyumda hem de podyum dışında çok sayıda büyük skandal yaşandı. Cardi B ve Nicki Minaj'ın New York'taki 2019 Harper's Bazaar Icons Party'de hararetli bir kavgaya karıştığını ya da Gigi Hadid'in geçen yıl Paris'teki Chanel gösterisini kesintiye uğratmasını engellediğini kimse unutamadı.

Bu yıl ise, İlkbahar-Yaz 2021 sezonu için New York Moda Haftası 17 Eylül'e kadar devam eden şovlarla daha yeni başlıyor. Doğrusu, moda haftaları da koronavirüs pandemisi nedeniyle geçen yıllara göre biraz farklı. Dijital ve yüz yüze sunumlar hala kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak yapılırken, modacılar geçmiş yıllarda gördükleri tasarımcıların, yıldızların ve partilerin hiç biriyle yüz yüze gelemeyecek. Ama hala neler olabilir kim bilebilir?

En Büyük Moda Haftası Skandalları

Yeezy 4. Sezon Şovunda Olan Her Şey

Hayranlar 2016'da Kanye West'in Yeezy Season 4 NYFW şovuna tanık olmaktan heyecan duyuyordu, ancak gün ilerledikçe beklentileri hızla boşa çıktı. New York'un en sıcak günlerinden birinde gerçekleşen gösterinin Roosevelt Adası'nda yapılacağını duyuran West ardından, gösteriye katılanların, klima, atıştırmalık ve su bulunmadığını görünce şaşırmaları üzerine, bir de servis otobüsüne binmeleri istendi.

Saat 15: 00'te başlaması planlanan gösteri, Yeezy modellerinin giyinmesine ve podyumda pozisyon almış olmalarına rağmen gecikmeli bir başlangıç yaptı. Beklerken, birkaç model yorgunluktan oturmaya başladı ve söylentilere göre de aralarından birinin sıcaktan bayıldığını da iddia etti. Ne yazık ki Kanye için, gösteri başladığında da skandallar durmadı. Birkaç model, özel Yeezy topuklu ayakkabılarıyla yürüyemedi, bu da bazılarının podyumda ilerlerken ayakkabılarını çıkarmasına neden oldu.

BİZE ULAŞIN