Tommy Hilfiger Andy Warhol'den İlham Alıyor

Tommy Hilfiger Andy Warhol'den İlham Alıyor

Tommy Hilfiger sonbaharda Tommy Factory ile Warhol'da yaratıcı bir oyun alanı sunacağını duyurdu. Tommy Factory, Andy Warhol'un New York'taki ünlü stüdyosunda Kate Moss, Lila Moss ve Travis Barker gibi nesilden nesile iz bırakan isimleri, klasik ile yeninin çarpıştığı yaratıcı bir ortamda bir araya getiriyor.

Tommy Hilfiger, AndyWarhol'un ünlü New York Stüdyosu'ndan ilham alan deneyimsel ve yaratıcı bir oyun alanı olan Tommy Factory'yi Sonbahar2022 defile etkinliği sırasında sunacağını duyurdu. Tommy Factory, nesilden nesle iz bırakan isimlerin kırmızı, beyaz ve lacivert bir filtreyle yansıtıldığı 2022 Sonbahar kampanyasıyla hayat bulacak. Tommy Hilfiger, 11 Eylül 2022 günü New York Moda Haftasına geri dönerken sektörün en büyük "Gördüğünü Al" platformu şehrin pop kültürü tarihini ve ikonik Warhol Factory'yi yaratıcılığı ve öz ifadeyi kutlayan deforme bir sanat ortamı olarak yeniden inşa edecek.

Bir zamanlar New York'taki kreatifler için bir merkez üssü olan Warhol'un Factory stüdyosu, insanlar ile alt kültürleri, düşük ve yüksek teknolojileri, stil ile yaratıcılığı çarpıştıran bir atmosfere sahipti. Stüdyonun 60'larda ilham verdiği kültürel devrim, 70'li ve 80'li yıllar boyunca pop kültürü etkilemeye devam etti. Tasarımcı Tommy Hilfiger da o dönem Factory stüdyosunu ziyaret edip Warhol ile şahsen tanışmıştı.

"Tommy Factory fiziksel bir alan değil, bir ruh hali"diyen Tommy Hilfiger, şöyle devam etti: "Andy'nin pop kültüre duyduğu merak ve tutku daima Amerikan toplumunun kalbine ve ruhuna hitap etti. En güncel ve geçerli konularla bağ kurma yeteneği, yaptığım herişte bana her zaman ilham vermiştir. Sektöre ilk adım attığım zaman Andy demoda, sanat, müzik ve eğlenceyi New York şehrinde buluşturuyordu. Factory, gidilecek ve görülecek adresti. Bugün hâlâ yeni ve kreatif deneyimler yaratan ilerici topluluklarla etkileşim kurmamı sağlayan onun yaklaşımıdır."

BİZE ULAŞIN