Anthelios Güneş Dermlive

Cildinizi 4 mevsim güneşten korumanız gerektiğini biliyor musunuz?

Giriş Tarihi: 11.06.2021 14:32 Güncelleme Tarihi: 11.06.2021 16:23

Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam sunan La Roche-Posay, dünya çapında ilk kez düzenlediği Anthelios Güneş Dermlive etkinliğinde influencer ve basın mensuplarıyla, dünya çapında dermatolog ve uzmanlar bir araya geldi. 4 mevsim boyunca etkisini sürdüren zararlı güneş ışınlarına karşı cilt sağlığını koruma konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe, pek çok tanınmış isim katıldı. Dijital buluşmada, katılımcılara 12 ay boyunca UV korumasının gerekliliği ile ilgili bilgi verildi, farkındalık yaratıldı. Anthelios Güneş Dermlive'da La Roche-Posay'nin Anthelios serisinin yüksek güneş koruma özelliği ve çevre dostu yenilikleri de anlatıldı.

Güneş bakımının arkasında yatan bilim konuşuldu

12 ay UV korumasının gerekliliği ile ilgili katılımcıları bilgilendirmek amacıyla gerçekleşen Anthelios Güneş Dermlive'da, güneşle buluşmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili pek çok önemli konu ele alındı. Güneş bakımıyla ilgili sorularla başlayan etkinliğin ilk oturumunda uzman dermatologlar ve La Roche-Posay uzman araştırmacıları yer aldı. Uzmanlar; güneş bakımının arkasında yatan bilimi, konuyla ilgili güncel bilgileri, La Roche-Posay'nin en son çalışmalarını ve farklı ciltlere uygun cilt bakım rutinlerini paylaştılar.

İki oturumdan oluşan etkinliğin son oturumunda, yüksek teknolojiye sahip güneş koruma sağlayan Anthelios serisi, uzman dermatologlar eşliğinde sunuldu ve kişiye özel güneş bakım rutini oluşturmanın önemi aktarıldı. Etkinliğin sonunda ise, yenilenen çevre dostu Anthelios serisinin deniz yaşamına saygı anlayışıyla uyguladığı sürdürülebilirlik çalışması paylaşıldı. İki yeni çevre dostu yeniliğe imza atan La Roche-Posay'nin, %45 daha az plastik kullanılarak ve geri dönüştürülebilir kâğıt ve plastik materyallerden üretilen Anthelios Vücut Sütü'nün karton ürün ambalajı sürdürülebilirlik sağlarken, Anthelios serisinin yenilenen formülü suyla temas halinde hiçbir deniz canlısına zarar vermiyor.

Güneşten korunma yöntemleri konusunda farkındalık sağlanması amaçlanıyor

Gerçekleştirdiği etkinliklerle tüm ciltler için daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu savunan La Roche-Posay, 12 ay etkili olan güneşe maruz kalma konusunda toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor. Güneşin, günümüzde cilt problemlerinin önemli etkenlerinden birisi olması sebebiyle; toplumda her mevsim güneşe çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ve güneşten korunmanın yolları konusunda farkındalık sağlamak da La Roche-Posay'nin amaçları arasında yer alıyor.

BİZE ULAŞIN