Les Benjamins Notes of Nostalgia Parfüm Serisini Tanıttı

Les Benjamins, birçok alanda hizmet vermeyi ve gelişmeyi odaklayan kimliği ile, kendi adını taşıyan “Notes of Nostalgia" parfüm serisini tanıttı.

Giriş Tarihi: 20.12.2021 14:18

Les Benjamins Kadın koleksiyonu Baş Tasarımcısı Lamia AlOtaishan Aydın'ın öncülüğünde, parfüm sektörüne geçme kararı hem Lamia AlOtaishan Aydın, hem de markanın kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın için de uzun zamadır kurdukları bir hayaldi, bu aynı zamanda hayal her ikisinin de parfüm ve kokuya olan tutkusunun da bir kanıtı niteliğini taşıyor. Lamia AlOtaishan Aydın, "Hem ben hem Bünyamin, ikimiz de, bazen beş farklı naturel yağ esansını, parfüm ve oud kokularını karıştırarak kendi özel, kişisel kokularımızı yaratırdık ve bunu zamanla geliştirdik. Parfüm ve kokulara olan ilgimizi Les Benjamins'e aşılamak ve marka için yeni bir koku dili küratörlüğünü yapmak bir rüyaydı." dedi.

On ayrı ud parfümünün birleşiminden elde ettiğimiz yeni unisex Les Benjamins Notes of Nostalgia Fragrance serisi, Les Benjamins'in kültürel kod ve sembolleri ile şimdi de koku notalarının birlikteliğini ve bunun doğrultusunda da Doğu ve Batı arasında köprü oluşturma yönündeki uzun soluklu misyonunun bir devamı olarak hizmet ediyor.

Liquid Gold, deniz akortlarının üst notalarını, kavun, bergamot, gülü lavanta ve paçuli ile birleştirirken, Mystic Oud ise daha çiçeksi, meyvemsi ve oryantal notalar ile, liçi meyvesi, tatlı kehribar, karanfil tomurcukları, orkide, menekşe ve karanfil notalarıyla mistisizm ve tutkuyu anımsatıyor.

Kültür kodları ve coğrafyalardan aldığı ilhamla yarattığı bir diğer koku Desert Dawn, kaşmir ağacı ile safran notalarıyla birlikte, 'oud' ve manolya ile çiçek notalarından zengin bir kompozisyon oluşturuyor. Morroccan Musk ise, Fas'ın sonsuz çöllerinden esinlenerek, kimyon ve kişnişi sedir ağacıyla birlikte tende çöl sıcağı hissini yeniden yaratmak için ise tütsü ve kehribar ile harmanlanıyor.

Çökmekte olan odunsu çiçeklerden dumanlı çiçek akortlarına - Night Dew, Oriental Express, Desert Dawn, Vanilla Sky ve Precious Petals, Les Benjamins Fragrance serisinin diğer koku portföyünü oluşturur.

BİZE ULAŞIN