Hugh Grosvenor ile Olivia Henson Evlendi
WEDDING

Hugh Grosvenor ile Olivia Henson Evlendi

Westminster Dükü ile Olivia Henson'ın düğününden tüm detaylar…

GÜNCELLEME TARİHİ: 8 Haziran 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Westminster Dükü Grosvenor ile Olivia Henson Chester Katedrali'nde evlendi. Westminster Dükü ile Olivia Henson'ın düğünü; Britanya'nın en seçkin bekarlarından biri olan Hugh Grosvenor’ın, genç yaşında büyük bir servet sahibi ve Galler Prensi William ile Prens Harry’nin ilk çocuklarının vaftiz babası olması nedeniyle 2024 yılının en çok merak edilen düğünlerinden biriydi. Galler Prensesi Catherine hastalığı nedeniyle istirahatte olduğu için düğüne katılamasa da Prens William ve kuzeni Prenses Eugenie oradaydı. 

İşte yılın en merak edilen düğününden detaylar!

Fotoğraflar: Splash News

Olivia Henson'ın Gelinliği

Henson, kraliyet gelinleri gibi sade bir gelinlik modeli tercih etti. İpek krep saten ve ipek organze kumaş Emma Victoria Payne tasarımı gelinliğin detayları oldukça zarif. A kesim gelinlik modelinin fistolu yaka, kol ve sırt detaylarında bulunan işlemeler Olivia’nın büyük büyükannesinin gelinliğinin motiflerinden esinlenilerek tasarlanmış. Gelinliğin yuvarlak sırt dekoltesi sade gelinliğe hareket, çıkartılabilir uzun kuyruğu ise zarif biri görünüm katıyor.

Fotoğraflar: Splash News

Saç ve makyajını kraliyet gelinleri gibi oldukça sade tercih eden Olivia Henson gelin tacı olarak 1906 yılından bu yana Grosvenor ailesinde yer alan Faberge Myrtle Leaf tacını tercih etti. Bu taç Grosvenor ailesinde birçok kez takıldığı için özel bir öneme sahip. Damadın kardeşlerinden Leydi Tamara da kendi düğününde aynı tacı takmıştı.

Olivia Henson’ın gelin ayakkabılarıysa düğünün en fazla dikkat çeken detaylarından biriydi. Mavi kadife topuklu ayakkabılar geleneklere gönderme niteliği taşıyordu. Gelinlerin evlenirken "Eski bir şey, yeni bir şey, ödünç alınmış bir şey ve mavi bir şey" deyişindeki mavi şeyi Henson birçok gelinin aksine görünür biçimde kullanmayı tercih etti.