Islaktan Kuruya Saç Düzleştirmenin Yeni Yolu
GÜZELLİK

Islaktan Kuruya Saç Düzleştirmenin Yeni Yolu

Yenilikçi saç düzleştirici Dyson Airstrait™ artık Türkiye’de...

GÜNCELLEME TARİHİ: 7 Şubat 2024

Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, her saç tipine sahip kullanıcıların saçlarını ıslaktan kuruya düzleştirmenin yeni bir yolunu sunuyor. Saç tellerini, açısı hassas bir şekilde ayarlanmış yüksek basınçlı hava akımları aracılığıyla aşağıya ve saça doğru iten iki kol tarafından tutulabilen Dyson Airstrait™ ile saçlar artık tek bir makineyle aynı anda hem kurutulup hem de düzleştirilebiliyor. Böylece saçlarınızın gücünü ve sağlıklı görünümünü koruyarak doğal bitişli düz bir stil elde etmeniz mümkün oluyor.

Markanın kurucusu ve baş mühendis James Dyson, Dyson Airstrait™ ile ilgili açıklamasında "Güçlü hava akımının nasıl kontrol edileceği konusunda bilgi sahibi olmak, Dyson Airstrait™ saç düzleştiricinin performansı için çok önemli. Son 25 yılda edindiğimiz uzmanlık, sıcak plakalar ve ısı hasarı olmadan ıslaktan kuruya düzleştirebilen bir saç bakım teknolojisi tasarlamamızı sağladı. Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, kullanıcıların saç düzleştiricilerde sevdiği kullanım kolaylığını yüksek hızlı hava akımlarıyla birleştirerek zamandan tasarruf sağlıyor ve saçın gücünü koruyor,"diyor.

Dyson Airstrait™ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hava Akımı ve Kontrollü Hava Çıkışı

Makinenin kolları boyunca iki adet 1,5 mm açıklık bulunuyor. Hava bu kanallarda hızlandırılarak aşağı doğru iki yüksek hızlı hava akımı oluşturuyor. 45 derecelik bir açıyla yansıtılan bu akımlar, odaklanmış tek bir hava akımı yaratmak üzere birleşiyor ve saçı kuruturken kontrollü bir şekilde düzleştirmek için aşağı doğru bir güç oluşturuyor. Bu yönlendirmeli hava akımı, pürüzsüz ve parlak bir görünüm için saç tellerinin hizalanmasına yardımcı oluyor.

Şekillendirmenin Arkasındaki Bilim

Saç stilinizi değiştirmek için her bir saç telindeki hidrojen bağları ısı veya nem sayesinde kırılmalı, yeni bir şekil almak üzere sıfırlanmalıdır. Islak saçı güçlü hava akımıyla şekillendirme, yüksek ısıya daha az ihtiyaç duyulmasını sağlarken, saçlardaki uçuşma ve elektriklenmeyi azaltıyor; saçınızın doğal parlaklığını koruyor.

Doğal olarak su tarafından zayıflatılan bu bağlar, ıslak saçlarda daha esnek hale geliyor ve saç kurudukça aşırı ısı kullanılmadan sıfırlanabiliyor. Dyson, yeni ürünüyle optimum düzeyde ısı ve kontrollü hava akımı kullanarak saçı şekillendirmeyi başarıyor. Hava ile şekillendirme, hacim ve hareketi korurken düz stillerin oluşturulmasına olanak tanıyor.

Dyson Hyperdymium™ Motor

Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, Dyson'ın güzellik teknolojilerinin kalbinde yer alan ve özel olarak tasarlanan Hyperdymium™ motordan güç alıyor. Küçük ve hafif Hyperdymium™ motor, saçı ıslak haldeyken aynı anda kurutmak ve düzleştirmek için gereken hava akımını üretecek kadar güçlü...

Akıllı Isı Kontrolü

Diğer tüm Dyson güzellik teknolojilerinde olduğu gibi, Dyson Airstrait™ saç düzleştiricide de akıllı ısı kontrolü bulunuyor. Cam termistörler, ısı hasarını önlemek ve saçın doğal parlaklığını korumak için hava akımının sıcaklığını saniyede 30 kez ölçüyor. Bu veriler, ısıtma sistemini düzenleyen mikroişlemciye gönderiliyor ve hava akımının gereken sıcaklığı aşmamasını sağlanıyor.

İki Şekillendirme Modu, Sıcaklık Kontrolü

Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, 'Islak' ve 'Kuru' şekillendirme modların ve stilinizi sabitlemek için 'Soğuk Hava' moduna sahip. 'Islak' ve 'Kuru' modlar, en iyi sonuçlar için özel ısı ve hava akımı kombinasyonuyla önceden ayarlanmıştır. 'Islak' modda; 80°C, 110°C ve 140°C olmak üzere üç ısı ayarı arasından seçim yapabilirsiniz. 'Kuru' modda ise 120°C veya 140°C arasında seçim yapabilir veya bir üst mod olan "Boost" modunu seçebilirsiniz. Hava akımı kontrolü için düşük hız ve yüksek hız olmak üzere iki hız ayarının yanı sıra soğuk havayla sabitleme ve saç diplerini kurutma modu da bulunuyor.