İşte Astrolojik Elementiniz Hakkında Bilmeniz Gerekenler
ASTROLOJİ

İşte Astrolojik Elementiniz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burcunuzu biliyor olabilirsiniz, ancak astrolojik haritanızı hangi elementin yönettiğini biliyor musunuz?

GÜNCELLEME TARİHİ: 3 Ocak 2023

Batı astrolojisinde, her burcu belirli niteliklere sahip gruplara ayırmak için Ateş, Toprak, Hava ve Su'nun dört elementi kullanılır . Elementler, eşlik ettikleri burçlar için hayat veren kaynak olarak anılır. 12 burcun her biri dört elementten birine düşüyor ve her elementin üç zodyak almasına neden oluyor. Öğeler, bireysel eğilimlerin doğduğu temeldir. Astrolojik elementinizi bilmek, başkalarıyla ve doğayla olan bağlantılarınızı anlamanıza izin verecektir.

ATEŞ

Koç, Aslan ve Yay tutkulu Ateş elementini temsil eder. Beklendiği gibi, Ateş işaretleri kendiliğindenlikleri, dürtüleri, yaratıcılıkları ve cesaretleriyle tanınır. Genellikle susturulmaları veya kontrol altına alınmaları zordur ve tipik olarak hiçbir kaygı duymadan büyük fikirlerin peşine düşerler. Üç zodyak da Ateş burcunun enerjisini bünyesinde barındırırken, hepsinin onları birbirinden ayıran hafif nüansları vardır. Yay, değişken Ateş burcu olarak bilinir, bu nedenle komşu zodyaklardan daha uyumludur, ancak yine de kararlıdır. Aslan ise sabit Ateş burcudur ve hararetle tutku ve sadakati temsil eder. Son olarak Koç , en yenilikçi Ateş burcudur. Koç burcu geçmişte takılıp kalmaya hiç vakit ayırmaz ve kesinlik ve güven duygusuyla geleceğe doğru ilerler. Genel olarak, Ateş işaretleri ne düşündüklerini söylemekten ve kendi yaratıcı yollarını oluşturmaktan korkmazlar.

TOPRAK

Boğa Başak ve Oğlak, Toprak elementinin pratik ve güvenilir niteliklerini somutlaştırmak için bir araya gelirler. En topraklanmış unsur olarak, Toprak işaretleri, açıkça dokunabilecekleri ve görebilecekleri şeylere iyi tepki verir. Onları derin bağlantıya eğilimli varlıklar yapan şey budur. Genellikle kendi alanlarındakileri destekleme sorumlulukları olduğuna inandıkları için, bir Toprak burcunun orada olacağına her zaman güvenebilirsiniz. Mantığa değer verirler ve güvenilirliği somutlaştırırlar. Boğa en pragmatik Toprak burcudur, yolculuğunun her adımını planlamak ve kavramsallaştırmakta rahatlık bulur. Başak da benzer şekilde pratik ve çalışkandır. Sürekli bağlılığı kutlar ama bazen aşırı yükün kurbanı olur. Nihayet,Oğlak genellikle gözetmen pozisyonunu alır. Tedbirli ve gerçekçidir. Toprak burçları, sahip oldukları şeyle çalışma eğilimindedir, abartılı ideallerden uzaklaşırlar ve doğrusal düşünce ve eylem trenlerini takip ederler.

HAVA

İkizler, Terazi ve Kova'yı içeren hava burçları, entelektüel ve sosyal yaratıklardır. Evrenin onları istediği yönde götürmesine izin verme ve nereye giderlerse gitsinler barış içinde kalma eğilimindedirler. Hava işaretleri meraklıdır; bağlantı ve bilgi ararlar. En önemlisi, neredeyse herkesle iletişim kurabilen usta iletişimcilerdir. İkizler değişken Hava burcudur, farklı kişilikleri üstlenme doğası, uyum sağlama yeteneğine ve zodyakın sosyal kelebeği statüsüne katkıda bulunur. Terazi genellikle ana Hava burcu olarak anılır, daha eylem odaklıdır ve dengeli bir yaşam sürmeyi amaçlar. Terazi organize etmek ve planlamak için zaman ayırarak mükemmel dengeyi bulmakta tereddüt etmeyecektir. Kova, özgür ruhlu bir tavrı ve uyumsuz düşünceye eğilimi somutlaştıran sabit Hava burcudur. Ancak Kova, para ve aşk gibi ciddi konuları ele alma biçimleri konusunda da disiplinlidir. Tamamen, Hava işaretleri uzman empatiktir. Etkiledikleri her şeyi etkileyici bir hızla sentezlerler ve evrene duydukları güven duygusuyla hayatın içinden geçerler.

SU

Yengeç Akrep ve Balık astrolojik olarak Su elementini oluşturur. Zodyaktaki en duygusal işaretlerdir ve elementlerinin akışkanlığını somutlaştırırlar. Besleyici ve anlayışlıdırlar, bu da bağlantı kurdukları kişilerin mutluluğunu ve üzüntüsünü üstlenmelerine olanak tanır. Yengeç, evdeki kökenleriyle yakın bir bağlantı kurar. Bakım eylemine değer verir ve verilen ve seçilen ailelere değer verir. Akrep, karmaşık düşünce ve duyguları anlama konusunda yeteneklidir. Duyguları, tüm eylemlerini ileriye götürür ve Akrep'i son derece kararlı bir burç yapar. Son olarak, Balık ekstra hassas bir burçtur. Balık burcunu keskinleştiren Neptün gezegeni tarafından yönetilir.' başkalarıyla zarar noktasına kadar bağlantı kurma yeteneği. Balık , gerçeklerden kaçan bir tavır benimseme eğilimindedir, ancak yine de şefkatlidir. Su burçları, zodyak içindeki en alıcı işaretleri oluşturmak için bir araya gelir. Değişen formları nedeniyle gözden kaçmaları mümkündür, ancak her zaman başkalarının nasıl hissettiğinin farkındadırlar.