Audrey Hepburn'ün Hayatı Dizi Oluyor

Hollywood'un efsanevi oyuncusu ve moda ikonu Audrey Hepburn'ün hayatı dizi oluyor.

Giriş Tarihi: 15.04.2021 13:13

Audrey Hepburn'un hayatını konu alacak dizi 'The Good Wife' yazarı Jacqueline Hoyt tarafından kaleme alınacak. Dizinin senaryosu, 1993 yılında 64 yaşındayken vefat eden Audrey Hepburn'ün oğlu Luca Dotti ile İtalyan gazeteci ve yazar Luigi Spinola'nın ortak hazırladığı 'Audrey at Home' adlı kitabı temel alacak.

Sabrina, Breakfast at Tiffany's filmleri başta olmak üzere pek çok klasik filmde rol alan Audrey Hepburn, Roman Holiday filmiyle Oscar almıştı.


Breakfast at Tiffany's

Audrey at Home, adlı yarı biyografik, yarı ünlü yıldızın yemek tariflerini içeren kitap, röportajlarından pasajlar, tarifler ve hiç yayımlanmamış aile fotoğraflarını içeriyor.

2015'in en çok satan kitabı "Audrey at Home", Hepburn'ün yazışmalarından alıntıları, tariflerini ve yayınlanmamış aile fotoğraflarını bir araya getiren yarı biyografik yarı yemek kitabı niteliğini taşıyor.

Yarı İngiliz yarı Hollandalı oyuncu ve moda ikonu olan Audrey Hepburn, ilk kez 1951 yılında, henüz 22 yaşındayken Young Wives Tale filminde rol alarak sinemaya adım attı.


Roman Holiday

ROMAN HOLIDAY FİLMİ DÖNÜM NOKTASI OLDU

Monte Carlo Baby, Lavender Hill Mob ve Secret People gibi filmlerde oynadıktan sonra Hepburn, 1952'de rol aldığı Roman Holiday ile büyük başarı kazandı. Bir prensesi canlandırdığı Roman Holiday, Hepburn'ün ilk başrolüydü ve Gregory Peck ile birlikte rol aldığı film sayesinde En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazandı.

1954'te usta yönetmen Billy Wilder'ın Sabrina'sında ünlü oyuncu Humphrey Bogart ile rol alan güzel yıldız bu filminden bir Oscar adaylığı kazandı. Daha sonra Hepburn War And Peace, Funny Face, Love in the Afternoon, Green Mansions ve The Unforgiven gibi filmlerde rol aldı.

My Fair Lady ve Wait Until Dark gibi filmlerle büyük başarı kazanan Hepburn,1962'de Tiffany'de Kahvaltı'da George Peppard ile başrolleri paylaştı.


Audrey Hepburn ve Mel Ferrer

HEPBURN'ÜN FIRTINALI AŞKLARI

Audrey Hepburn bu başarılı oyunculuk kariyerinin yanında birçok yıldız oyuncu gibi özel hayatıyla da sürekli gündemde kaldı. Gerek William Holden ile yaşadığı fırtınalı aşk gerek Mel Ferrer ile yaptığı sorunlu evlilik tüm dünya tarafından yakından takip edildi. Hepburn'ün Mel Ferrer'den Sean adında ve Dr. Andrea Dotti'den Luca adında iki çocuğu oldu.

Hepburn, 1989 yılında UNICEF İyi Niyet Elçisi seçildi. Audrey Hepburn 1990'da oyunculuğu askıya aldı ve yalnızca çok özel projelerde yer aldı. Audrey Hepburn 20 Ocak 1993'te İsviçre'de bağırsak kanserinden hayatını kaybetti.

Hepburn'ün mezarı şu an İsviçre'de bulunuyor.

BİZE ULAŞIN