House of the Dragon Yapımına Başlandı

İşte Targaryen odaklı spin-off hakkında bilmeniz gerekenler.

Giriş Tarihi: 28.04.2021 14:42

Ejderha severler bu habere sevinecek. HBO, House of the Dragon adlı Targaryen'ların etrafında dönen bir Game of Thrones öncesi niteliğinde dizisi üzerinde çalıştığını resmen onayladı.

HBO 26 Nisan'da House of the Dragon'da prodüksiyonun çoktan başladığını paylaştı . Ağ ayrıca, sosyal olarak uzak bir okuma provası için toplanan oyuncu kadrosunun bir fotoğrafını yayınladı.

2020 Television Critics Association basın turunda, HBO programlama başkanı Casey Bloys, House of the Dragon'un iki yıl içinde geleceğini belirtti. Son teslim tarihine göre "Benim tahminim 2022'de bir zaman" dedi. Bloys, yaratıcı ekibin çoktan yazmaya başladığını da sözlerine ekledi.

Resmi GoT Twitter da üretimin resmi olarak 2021'de başlayacağını doğruladı. Hesap, ejderhaların nasıl görüneceğine dair bir fikir bile paylaştı. "Ejderhalar geliyor" diye tweet attı.

House of The Dragon, George RR Martin kitabı Fire & Blood'a dayanacak. Martin'in House Targaryen'in tarihi hakkındaki kitabı, ilk olarak Kasım 2018'de piyasaya sürüldü, gelecek dizinin kaynak materyali olacak. Hikaye , bildiğimiz Game of Thrones olaylarından 300 yıl önce başlıyor ve özetine göre Ejderhaların Dansı (Targaryen iç savaşı) ve Doom of Valyria'nın sonraları gibi büyük savaşları kapsıyor.

Matt Smith; Prince Daemon Targaryen rolünde, Olivia Cooke; Alicent Hightower rolünde, Rhys Ifans; Otto Hightower rolünde, Paddy Considine; King Viserys Targaryen rolünde, Steve Toussaint; The Sea Snake rolünde ve Emma D'Arcy; Princess Rhaenyra Targaryen rolünde yer alacak.

BİZE ULAŞIN