Bulgari Hotel Paris Açılıyor

Bulgari Hotels & Resorts Collection misafirperverliğinin yedinci mücevheri 2 Aralık 2021'de kapılarını açıyor.

Giriş Tarihi: 02.11.2021 17:17

Bulgari Hotels & Resorts, 2 Aralık 2021'de 30 Avenue George V, 75008 Paris'teki Bulgari Hotel Paris'in açılışını duyurmaktan gurur duyar. Bu yeni otel deneyimi, İtalyan mükemmelliğini Işıklar Şehri'nin muhteşem kültürüyle harmanlıyor.

Bulgari CEO'su Jean-Christophe Babin, "Yeni Bulgari Hotel Paris'in kapılarını açarak Bulgari Hotels & Resorts Collection'a bir Fransız mücevheri eklemekten özellikle gurur duyuyoruz. Place Vendome'daki Bulgari mağazasının yakın zamanda açılmasının ardından, İtalyan tasarımının, yaşam tarzının, kültürünün ve lüks misafirperverliğinin mükemmel temsilcisini Paris'e getirmek bizim için bir onurdur." yorumunu yaptı.

Paris'teki Hôtel Ritz ve Hôtel George V, Cannes'daki Hôtel Martinez, Claridge's ve Bulgari Hotel London gibi dünyanın en prestijli otelleri yöneten, yeni Bulgari Hotel Paris'in Genel Müdürü Sylvain Ercoli, "Bulgari Hotel Paris'in başında olmaktan ve bu yeni Bulgari mücevherinin kapılarını açmaktan mutluluk duyuyorum. Italyan misafirperverliğin kusursuz standartlarını sunmak için birinci sınıf bir ekibe liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bulgari Hotel Paris, Milano, Bali, Londra, Pekin, Dubai ve Şanghay'daki mülklerin yanı sıra Roma (2022), Moskova (2022), Tokyo (2023), Miami (2024) ve Los Angeles'taki (2025) yaklaşan açılışlarla birlikte Bulgari Hotels & Resorts koleksiyonundaki en son kreasyonudur.

Dünyaca ünlü Paris'in Altın Üçgeni'nin kalbinde yer alan Bulgari Hotel Paris, sadece şehri ziyaret edenler için değil, Paris sakinleri için de tasarlanmış bir deneyimdir. Bulgari Hotel Paris'in geleneksel mimari kodlarına uyan zarif binası, çağdaş tarzıyla 8. bölgeyi zenginleştirmektedir.

Tüm Bulgari Otelleri ve Resort'ları gibi, Bulgari Hotel Paris de İtalyan mimarlık stüdyosu Antonio Citterio Patricia Viel tarafından tasarlanmıştır. Hem iç hem de dış mekanlar, bir Bulgari mücevherinin detaylarına ve hassasiyetine uygun dikkatle oluşturulmuş ve Roma merkezli mücevher evinin mağazalarına da yansıyan karakteristik kodlarla geliştirilmiştir.

Bulgari Hotel Paris, %75'i süit olmak üzere teras ve avlular içeren 76 oda sunmaktadır. Her biri özel bir daire gibi tasarlanmış ve en kaliteli lüks mobilya markalarıyla zarif bir şekilde döşenmiştir.

Maison ile yakından bağlantılı olan ünlülerin sanat eserleri ve fotoğrafları Bulgari kimliğini Bulgari Hotels & Resorts'a taşımaktadır.

Binanın tepesinde bulunan Bulgari Penthouse, Bulgari tasarım yaklaşımının doruk noktasıdır. 400 Metrekare iç ve 600 metrekare dış olmak üzere toplam 1.000 metrekareden fazla alanda ve iki katta yer alan, Akdeniz bitkileri ve meyve ağaçlarıyla dolu tamamen peyzajlı asma bahçeye sahip Bulgari Penthouse, Fransa'nın başkentinin simgesel binalarının panoramik manzarasını sunmaktadır.

Bulgari Hotels & Resorts için temel malzemeleri kullanarak, modern ve klasik İtalyan yemeklerini bir araya getiren üç Michelin yıldızlı şef Niko Romito'nun küratörlüğünü yaptığı "Il Ristorante – Niko Romito""Made in Italy" kültürünün, zarafetini ve canlılığını yansıtarak yemek sunumunun öne çıkan özelliği olacaktır.

Restoranın bitişiğinde bulunan ve otel bahçesine bakan Bulgari Bar, House'un tüm cömertliğini, zarafetini ve ruhunu yansıtıyor ve batı Paris'in en çok aranan bir araya gelme yerlerinden biri olmaya hazırlanıyor.

Hemen yan tarafta yer alan Lounge - konforlu koltukları, devasa şöminesi ve bir Bulgari marka minaudière'den ilham alan tavanıyla - yakında bir araya gelmek için en çok arzu edilen yerlerden biri olacak.

İki katlı 1300 m2 alana yayılan Bulgari Hotel Paris'teki Bulgari Spa, Paris'teki lüks otellerin arasında en uzunlarından biri olan 25 metrelik yüzme havuzuyla benzersiz bir deneyim sunacak.

Lee Mullins tarafından Bulgari için özel olarak tasarlanan, Workshop Gymnasium eğitim yöntemiyle hareket edilen ve aynı zamanda fitness alanında en son teknolojiye sahip özel bir stüdyo da otelde bulunuyor.

BİZE ULAŞIN