Daş Mutfak’tan Cumartesi Demi

Antep’in yerel mutfak kültürünü; Antep’ten gelen malzemeleri, fırın ve tepsi yemekleri ile Antepli şeflerinin elinden deneyime dönüştüren modern Antep restoranı Daş Mutfak, “Cumartesi Demi” ile sizi muhabbete, birlikteliğe ve lezzete davet ediyor.

Giriş Tarihi: 26.11.2021 16:22

Muhabbet bir kelimeden fazlasını ifade eder bu topraklarda. Muhabbet için fiziksel olarak bir arada olmak yetmez, gönüllerin de bir olması gerekir. Bir masa etrafında buluşulduğu an yemek paylaşılır, dert paylaşılır, mutluluk çoğalır, keyif katlanır muhabbetli sofralarda… Antep'in gerçek lezzetlerini Bodrum ile buluşturma hedefiyle Konacık'ta haftanın 7 günü hizmet veren Daş Mutfak da bu kültürden aldığı ilhamla konuklarını Cumartesi Demi'ne çağırıyor. 27 Kasım'da ilki düzenlenecek Cumartesi Demi, Daş Mutfak'ın lezzetli yemeklerle, keyifli sohbetlerin birbirine karışacağı sofralarında her Cumartesi 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Antep'in özel meze ve yemeklerinin olacağı buluşmanın her hafta yapılan geleneksel bir ritüele dönüşmesi amaçlanıyor.

Güne özel hazırlanan muhabbetin eşlikçileri menüsünde meze olarak; Zeytin Piyazı, Muhammara, Dövmeli Fıstık Kebabı, Pirpirim Cacıklı Arap Köfte, Nar Soslu Asma Yaprağı, Soslu Patlıcan, Yoğurtlu Sumak, Koruk Turşusu, Domates Soslu Biber Turşusu, Loğlaz Pilavı ve Çiğ Köfte, ara sıcaklarda İçli Köfte, ana yemekte Sebzeli Kıyma Kebabı yer alıyor. Tatlılarda Antep'in özel katmeri yer alırken, muhabbetli masaların olmazsa "Cumartesi Demi" son olarak menüyü tamamlıyor.

Daş Mutfak, restoran ve paket servis hizmetinin yanında Antep mutfağını, aslına uygun şekilde, özel şefler ve ekipmanlar ile deneyimlemek isteyenler için de catering hizmeti de sunuyor.

BİZE ULAŞIN