Dünya Arı Günü Nedir?

Guerlain öncü tavrıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Arı Günü'nü kutluyor.

Giriş Tarihi: 12.05.2022 10:47 Güncelleme Tarihi: 12.05.2022 10:47

Her yıl 20 Mayıs'ta kutlanan Dünya Arı Günü'nün geçmişi 2017 yılına dayanıyor. İçinde bulunduğumuz iklim krizi ve küresel ısınma gibi konuların ele alındığı 2017 Birleşmiş Milletler Toplantısı'nda gündeme gelen konu, 115 ülkenin katılımıyla kabul edildi. Birleşmiş Milletler'in 2030 yılı için koydukları Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri bu günün aksiyona alınmasının en temel sebepleri arasında yer alıyor.

Gezegenimizin en eski canlıları arasında yer alan arılar boyutlarının aksine doğa ve yaşam noktasında büyük bir rol oynuyor. Doğaları gereği yaptıkları polenleme tam anlamıyla gezegeninize hayat veriyor. Arıların yer yüzünden silindiği bir senaryoda ise dünyada yaşamın yalnızca 4 yıl kadar sürebileceği konuşuluyor.

Guerlain Dünya Arı Günü için en büyük adımı atan markalar arasında yer alıyor. Markanın DNA'sında yer alan arı sembolü de bu noktada mükemmel eşleşmeyi tanımlıyor. Üç gün sürecek olan Guerlain for Bees Conversation Programme ile 1 milton euro toplamayı hedefleyen marka, gezegenimiz için önemli adımlar atıyor.

Program dahilinde satın alınan tüm ürünlerin yüzde 20'si program bağışına dahil edilcek. Tomáš Libertíny imzalı görseli #GuerlainForBees ve #WorldBeeDay hashtag'leriyle yapılan her paylaşım için de 20 euro bağışlanacak. geçtiğimiz yıl Angelina Jolie ile çarpıcı bir kampanyaya imza atan Guerlain her yıl adından söz ettirerek Dünya Arı Günü'ne dikkat çekmeyi başarıyor.

BİZE ULAŞIN