Virgil Abloh'un Ölmeden Önce Yazdığı Kitap Yayınlanacak

Bir Virgil Abloh kitabı geliyor...

Giriş Tarihi: 20.06.2022 10:23

Penguin Random House'un bir baskısı olan One World, Virgil Abloh'un 2021'de ölümünden önce yazmaya başladığı bir kitap olan Work in Progress'i yayınlamaya hazırlanıyor.

Louis Vuitton'un erkek giyim sanat yönetmeni ve Off-White kurucusu Virgil Abloh ile Vestoj'un kurucusu ve genel yayın yönetmeni Anja Aronowsky Cronberg'in birlikte yazdığı "Work in Progress" adlı kitap, yayıncıya göre "kültürel eleştiri, teori, sanat ve kişisel anlatıyı birleştiren melez bir eser" olacak. Kitabın henüz bir yayın tarihi yok.

One World, "Ölmeden önceki son birkaç yılda Abloh, Aronowsky Cronberg ile çalışmaları hakkında entelektüel, teorik ve yaratıcı sohbetlere sığındı" dedi. "Work in Progress, diyaloglarının doruk noktası, Abloh'un şaşırtıcı süreci ve uygulamasının arkasındaki fikirleri aydınlatan bir kitap." One World'ün kıdemli editörü Nicole Counts, kitabı "bir vizyonerin zihnine, uygulamalarına ve felsefelerine meditatif ve yaratıcı bir bakışla dokulu ve canlı hikaye anlatımının mükemmel bir karışımı" olarak nitelendirdi.

Aronowsky Cronberg, kendisinin ve Abloh'un kitap üzerinde birkaç yıl önce çalışmaya başladığını söyledi. "Yaptığımız konuşmalara dayandık: şahsen, telefonla, e-posta yoluyla, mesaj dizilerinde. Virgil'in süreci ve 'mantığı' ve pratiğinin merkezinde yer alan fikirler hakkında konuştuk." dedi.

Abloh'un geçen 2021 Kasım ayında 41 yaşında vefat etmesinin ardından, Aronowsky Cronberg, "eşi Shannon Abloh'un tam desteği, arşivlerine erişimi ve en güvendiği kişilerin katılımıyla Work in Progress'i tamamlamak için tasarımcıyla yapılan kapsamlı kaydedilmiş görüşmelerden yararlanıyor.

Moda dünyasının en ünlü tasarımcılarından olan Virgil Abloh, 41 yaşında, ender görülen bir kanser türü nedeniyle hayatını kaybetti. 2 çocuğu olan Abloh'a 2019 yılında ender görülen bir kanser türü olan kardiyak anjiyosarkom tanısı konulmuştu.

BİZE ULAŞIN