2024 Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

2024 Golden Globe Ödülleri kazananlarının tam listesi!

Giriş Tarihi: 08.01.2024 15:48 Güncelleme Tarihi: 08.01.2024 16:08

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Akademi Ödülleri'nin habercisi sayılan Altın Küre Ödülleri 2024 kazananları açıklandı.
Sinema ödülleri alanında dokuz adaylıkla geceye katılan "Barbie" iki ödülle geceyi noktalarken, "En İyi Yönetmen", "En İyi Erkek Oyuncu" ve "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ve "En İyi Orijinal Film Müziği" dallarında sekiz adaylığının 4 tanesini kazanarak geceye damgasını vurdu.

Televizyon dalında ise sekiz dalda adaylığı bulunan "Succession" ile beş adaylıkla geceye katılan "The Bear"ın çekişmesini izledik.

İşte 2024 Golden Globe Ödülleri kazananlarının tam listesi!

Sinema Dalında 2024 Altın Küre Kazananları

En İyi Film, Drama

Kazanan: Justine Triet and Arthur Harari, Anatomy of a Fall

Greta Gerwig and Noah Baumbach, Barbie
Tony McNamara, Poor Things
Christopher Nolan, Oppenheimer
Eric Roth and Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon
Celine Song, Past Lives


En İyi Erkek Oyuncu, Drama

Kazanan: Cillian Murphy, Oppenheimer

Bradley Cooper, Maestro
Leonardo DiCaprio, Killers of the Flower Moon
Colman Domingo, Rustin
Barry Keoghan, Saltburn
Andrew Scott, All of Us Strangers

En İyi Kadın Oyuncu, Drama

Kazanan: Lily Gladstone, Killers of the Flower Moon

Annette Bening, Nyad
Sandra Hüller, Anatomy of a Fall
Greta Lee, Past Lives
Carey Mulligan, Maestro
Cailee Spaeny, Priscilla


En İyi Kadın Oyuncu, Komedi/Müzikal

Kazanan: Emma Stone, Poor Things

Fantasia Barrino, The Color Purple
Jennifer Lawrence, No Hard Feelings
Natalie Portman, May December
Alma Pöysti, Fallen Leaves
Margot Robbie, Barbie

En İyi Erkek Oyuncu, Komedi/Müzikal

Kazanan: Paul Giamatti, The Holdovers

Nicolas Cage, Dream Scenario
Timothée Chalamet, Wonka
Matt Damon, Air
Joaquin Phoenix, Beau Is Afraid
Jeffrey Wright, American Fiction


En İyi Yönetmen


Kazanan: Christopher Nolan, Oppenheimer

Bradley Cooper, Maestro
Greta Gerwig, Barbie
Yorgos Lanthimos, Poor Things
Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon
Celine Song, Past Lives


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Da'Vine Joy Randolph, The Holdovers

Emily Blunt, Oppenheimer
Danielle Brooks, The Color Purple
Jodie Foster, Nyad
Julianne Moore, May December
Rosamund Pike, Saltburn

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Robert Downey Jr., Oppenheimer

Willem Dafoe, Poor Things
Robert De Niro, Killers of the Flower Moon
Ryan Gosling, Barbie
Charles Melton, May December
Mark Ruffalo, Poor Things


En İyi Film Müzikal/Komedi

Kazanan: Poor Things

Air
American Fiction
Barbie
The Holdovers
May December

En İyi Senaryo

Kazanan: Justine Triet & Arthur Harari, Anatomy of a Fall

Greta Gerwig and Noah Baumbach, Barbie
Tony McNamara, Poor Things
Christopher Nolan, Oppenheimer
Eric Roth and Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon
Celine Song, Past Lives


En İyi Orijinal Film Müziği

Kazanan: Ludwig Göransson, Oppenheimer

Jerskin Fendrix, Poor Things
Joe Hisaishi, The Boy and the Heron
Mica Levi, The Zone of Interest
Daniel Pemberton, Spider-Man: Across the Spider-Verse
Robbie Robertson, Killers of the Flower Moon

En İyi Şarkı


Kazanan: "What Was I Made For?" Billie Eilish O'Connell & Finneas O'Connell, Barbie

"Addicted to Romance" She Came to Me, Bruce Springsteen
"Dance The Night" Barbie, Mark Ronson, Andrew Wyatt, Dua Lipa, Caroline Ailin
"I'm Just Ken" — Barbie, Mark Ronson, Andrew Wyatt
"Peaches" The Super Mario Bros. Movie, Jack Black, Aaron Horvath, Michael Jelenic, Eric Osmond, John Spiker
"Road to Freedom" Rustin, Lenny Kravitz


En İyi Yabancı Film

Kazanan: Anatomy of a Fall

Fallen Leaves
Io Capitano
Past Lives
Society of the Snow
The Zone of Interest


En İyi Animasyon Film

Kazanan: The Boy and the Heron

Elemental
Spider-Man: Across the Spider-Verse
The Super Mario Bros. Movie
Suzume
Wish

Sinematik Gişe Başarısı


Kazanan: Barbie

Guardians of the Galaxy Vol. 3
John Wick: Chapter 4
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1
Oppenheimer
Spider-Man: Across the Spider-Verse
The Super Mario Bros. Movie
Taylor Swift: The Eras Tour
Kazanan: Barbie

Televizyon Dalında 2024 Altın Küre Kazananları

En İyi Erkek Oyuncu, Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan: Steven Yeun, Beef

Matt Bomer, Fellow Travelers
Sam Claflin, Daisy Jones & The Six
Jon Hamm, Fargo
Woody Harrelson, White House Plumbers
David Oyelowo, Lawmen: Bass Reeves


En İyi Kadın Oyuncu Mini Dizi/TV Filmi


Kazanan: Ali Wong, Beef

Riley Keough, Daisy Jones & The Six
Brie Larson, Lessons In Chemistry
Elizabeth Olsen, Love & Death
Juno Temple, Fargo
Rachel Weisz, Dead Ringers


En İyi Drama Dizisi


Kazanan: Succession

1923
The Crown
The Diplomat
The Last of Us
The Morning Show

En İyi Müzikal/Komedi Dizisi


Kazanan: The Bear

Abbott Elementary
Barry
Jury Duty
Only Murders in the Building
Ted Lasso

En İyi Mini Dizi


Kazanan: Beef

All the Light We Cannot See
Daisy Jones & The Six
Fargo
Fellow Travelers
Lessons In Chemistry

En İyi Erkek Oyuncu, Drama

Kazanan: Kieran Culkin, Succession

Brian Cox, Succession
Gary Oldman, Slow Horses
Pedro Pascal, The Last of Us
Jeremy Strong, Succession
Dominic West, The Crown


En İyi Kadın Oyuncu, Drama

Kazanan: Sarah Snook, Succession

Helen Mirren, 1923
Bella Ramsey, The Last of Us
Keri Russell, The Diplomat
Imelda Staunton, The Crown
Emma Stone, The Curse


En İyi Erkek Oyuncu, Komedi

Kazanan: Jeremy Allen White, The Bear

Bill Hader, Barry
Steve Martin, Only Murders in the Building
Jason Segel, Shrinking
Martin Short, Only Murders in the Building
Jason Sudeikis, Ted Lasso




En İyi Kadın Oyuncu, Komedi

Kazanan: Ayo Edebiri, The Bear

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Quinta Brunson, Abbott Elementary
Elle Fanning, The Great
Selena Gomez, Only Murders in the Building
Natasha Lyonne, Poker Face


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Drama/Komedi

Kazanan: Matthew Macfadyen, Succession

Billy Crudup, The Morning Show
James Marsden, Jury Duty
Ebon Moss-Bachrach, The Bear
Alan Ruck, Succession
Alexander Skarsgård, Succession


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Drama/Komedi

Kazanan: Elizabeth Debicki, The Crown

Abby Elliott, The Bear
Christina Ricci, Yellowjackets
J. Smith-Cameron, Succession
Meryl Streep, Only Murders in the Building
Hannah Waddingham, Ted Lasso


En İyi Stand-Up Komedyeni

Kazanan: Ricky Gervais, Ricky Gervais: Armageddon

Trevor Noah, Trevor Noah: Where Was I
Chris Rock, Chris Rock: Selective Outrage
Amy Schumer, Amy Schumer: Emergency Contact
Sarah Silverman, Sarah Silverman: Someone You Love
Wanda Sykes, Wanda Sykes: I'm An Entertainer

BİZE ULAŞIN