Britney Spears #FreeBritney Hareketine Teşekkür Etti

Babasının vasilikten çıkarılması için verdiği hukuk mücadelesini kazanan Britney Spears, hayranlarına teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 06.10.2021 11:40

Babasının 13 yıl boyunca hayatının kontrolünü elinde tuttuğu vasilikten çıkarılması için verdiği hukuk mücadelesini kazanan Britney Spears hayranlarına teşekkür etti.

39 yaşındaki Amerikalı şarkıcı, dün Instagram ve Facebook'un kullanılamadığı saatlerde Twitter hesabından bir video yayınlayarak hayranlarına mesaj gönderdi.

"FreeBritney hareketi… Söyleyecek sözüm yok. Siz ve sürekli direnciniz sayesinde vasiliğimden özgür kalıyorum. Hayatım şu an o yönde gidiyor! Dün gece iki saat boyunca hayranlarımı düşünüp ağladım"

Los Angeles'ta mahkeme, geçen ay baba Jamie Spears'ın vasi konumundan çıkarıldığını açıklamıştı. Spears'ın 2007'de yaşadığı ruhsal sorunlardan sonra babası Jamie Spears vasisi konumuna gelmiş; kariyerini, kazançlarını, aldığı ilaçları, özel hayatını yönlendirme yetkisini sürdürmüştü.

Spears, bu yıl mahkemede verdiği ifadede babasının vasilik konumunu istismar ettiğini söylemişti.

VASİLİK ASKIYA ALINDI

Spears'ın kölelikten kurtulma savaşı olarak adlandırdığı davada mahkeme geçtiğimiz hafta, baba Jamie Spears'ın vasiliğini askıya alındı.

13 yıllık vasiliğin sona ermesinin ardından Britney Spears'ın servetinin geçici vasisi olarak kamu muhasebecisi John Zabel olarak atandı. Hakim, baba Jamie Spears'ın vasiliğinin zehirli bir ortam oluşturduğunu söyledi.

Mahkeme önünde toplanan yüzlerce Britney Spears hayranıysa kararı sevinçle karşılamıştı.

BİZE ULAŞIN