Prens Harry ve Meghan Markle Londra'ya Dönüyor

Prens Harry ve Düşes Meghan Markle çocukları Archie ve Lilibet ile Kraliçe'nin Platinum Jübilesi için İngiltere'ye gidecek.

Giriş Tarihi: 07.05.2022 12:15

Prens Harry ve Düşes Meghan, Kraliçe Elizabeth'in Platinum Jübile kutlamalarına katılmak için bu Haziran ayında Birleşik Krallık'a dönmeye hazırlanıyor ve çocuklarını da yanlarında götürüyorlar.

Çiftin sözcüsü BAZAAR.com'a verdiği demeçte , "Sussex Dükü Prens Harry ve Düşesi Meghan, bu Haziran'da Kraliçe'nin Platin Jübile kutlamalarına çocuklarıyla birlikte katılmaktan heyecan ve onur duyuyorlar" dedi.

Gezi, Sussex Dükü ve Düşesi, çiftin 2020'nin başlarında kraliyet ailesinin kıdemli üyeleri olarak geri adım atmasından bu yana ilk kez halka açık bir şekilde Birleşik Krallık'a varacak. Üç yaşındaki oğulları Archie doğduğu yere dönerken, ziyaret 11 aylık Lilibet'in ülkeye ilk gelişi olacak.

Kraliçe II. Elizabeth'in bir sözcüsü , Platinum Jübile sırasında geleneksel balkon görünümüne katılabilecek kraliyet ailesi üyeleri için resmi konuk listesini doğruladı. BAZAAR'a yaptığı açıklamada , sözcü şunları söyledi: "Kraliçe, dikkatli bir değerlendirmeden sonra, 2 Haziran Perşembe günü bu yılki geleneksel Trooping the Color balkon görünümünün Majesteleri ve şu anda resmi kamuoyunu üstlenen Kraliyet Ailesi Üyeleri ile sınırlı olacağına karar verdi.

Karar, Harry ve Meghan'ın balkona çıkmaya davet edilmediği ve Prens Andrew ve kızları Prenses Eugenie ve Prenses Beatrice de dahil olmak üzere çalışmayan diğer kraliyet üyelerinin de davet edilmediği anlamına geliyor.

Kraliçeye balkonda katılacaklar arasında Prens Charles ve Düşes Camilla ile Prens William, Düşes Kate ve üç çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis yer alıyor.

BİZE ULAŞIN