Melodi Elbirliler Türkmen ile Fashionable Life
FASHIONABLE LIFE

Melodi Elbirliler Türkmen ile Fashionable Life

Günün her anında sosyal medyayla iç içe olan başarılı içerik üreticisinin Demirciköy’deki doğayla baş başa, huzur dolu dünyasına adım atıyoruz.

GÜNCELLEME TARİHİ: 9 Temmuz 2024

Röportaj: Bade Çakar

Fotoğraflar: Serkan Eldeleklioğlu

Burası şehir kaosundan uzak, çok huzurlu bir yer. Evinden biraz bahseder misin?

Evimizi evlenmeden önce Arda’yla beraber seçtik. Beni bu eve getirdi ve “Burada yaşar mıyız sence?”, diye sordu. Cevabım “Neden olmasın?” oldu... Şehirde yaşamayı da seviyorum. O nedenle genelde kışları şehirdeki evimizde, baharları ise burada geçiriyoruz. Dekorasyon olarak minimal ve sade parçalardan hoşlanırız ikimiz de. Dolayısıyla her yer mermer, ahşap ve beyaz...

Kişisel stiline geçecek olursak; bize yıllar içinde gelişen tarzını biraz tarif eder misin?

Aslında özel bir çaba sarf ettiğim bir şey değil stil konusu. Estetik algımla şekillenen bir bütün. Kendime yakıştırdığım, renk uyumuna önem verdiğim bir stil yansıması...

Peki zamanla moda algında neler değişti? Özellikle nelere önem vermeye başladın?

Biraz daha kumaş ve kalıp kalitesine önem vermeye başladım yıllar içinde.

Gardırop demirbaşların neler?

Gardırop demirbaşlarım iyi kesimli beyaz gömlekler, kalıbı güzel jeanler ve çizgili olan her şey.

2024 İlkbahar/Yaz sezonundan gözüne kestirdiğin ya da şimdiden gardırobuna dahil ettiğin tasarımlar var mı?

Bu sezon için güzel bir hasır çanta ekledim gardırobuma ve renkli birçok yeni bikini alıp plaj kombini yaptım.

Hiva Atelier ile bir iş birliği yaptın. Bir araya gelişinizden bahseder misin; mesela markayla hangi ortak noktalarda buluşuyorsunuz?

Hiva Atelier yakından takip ettiğim ve çizgisini takdir ettiğim Türk markalar arasındaydı. Bir araya gelmemiz çok keyifli bir projenin başlangıcı oldu aslında. Estetik algımızın örtüştüğünü düşünüyorum.

Koleksiyondaki favorilerin hangileri?

Bel çantaları favorim. Birçok farklı kombinle uyum içinde ve günlük hayatta tüm kombinlere kolayca entegre edilebilir.

Sence aksesuarın stildeki önemi nedir? Sana göre bir silüette kilit detay hangisi; çanta mı, ayakkabı mı yoksa takılar mı?

Bence aksesuarsız bir stil çıplak kalmak gibidir. Benim için üçü de olmazsa olmaz ama öncelik sıralaması yapacak olursam çanta, takı ve sonra ayakkabıdır.

Profesyonel hayatında sosyal medya ile iç içesin. Uzun süredir bu alanda yer alan bir isim olarak sence ilk gününden bu yana neler değişti; sosyal medya nasıl evrimleşti? 

Sosyal medya canlı ve nefes alan bir yapı. Yıllar içinde farklı bir alana evrildi ve aslında hayatımızı ele geçirdi. İşini bu platformda yapan biri olarak bunu yakından görebiliyorum.

Sosyal medya neredeyse 7/24 aktif olman gereken bir mecra. Bu bazen yorucu olmuyor mu? Sen bu tempoyu nasıl dengeliyorsun?

Maalesef çok yorucu oluyor ve bunu kendimce dengelemeye çalışıyorum özel hayatımla. Hafta sonları aileme daha çok vakit ayırıyorum ve kendime genelde tatil veriyorum.

Yaza dair planların neler?

Yazın çok güzel denizlerde yüzmek, sıcacık kumlara ayak basmak ve uzun sofralarda akşam yemekleri yemek gibi hayallerim var. Yeri hiç önemli değil.