Moda Direktörü ve Stil Danışmanı Mert Aslan’dan Ocak önerileri
MODA HABER

Moda Direktörü ve Stil Danışmanı Mert Aslan’dan Ocak önerileri

Editörün Seçimi

GÜNCELLEME TARİHİ: 4 Ocak 2024

Yılın ilk günleri genelde kendi içimizde eski yıl ile hesaplaşmalar, muhtemel ve muhtelif diyetlere başlamalar ve pek tabii bitip tükenmeyen yeni yıl için yepyeni kararlar silsilesi içinde geçer. Truman Capote'nin eşsiz kısa romanından uyarlanan, Audrey Hepburn'un Holly Golightly rolüyle hafızalara kazındığı 1961 tarihli "Breakfast at Tiffany's" filminin çekim aralarında çekilen bu fotoğrafı bana hayata karşı çok şık bir kararsızlığın ve hatta isyanın simgesi gibi gelir. Hepburn, Hubert de Givenchy imzalı siyah elbisesinin üstüne attığı paltosu, ihtişam dozu yüksek mücevherleri, büyük siyah güneş gözlükleri ve elinde kahvaltısı ile NewYork'taki Tiffany & Co.mağazasının önündedir; enfestir enfes!

Holly Golightly'yi 2024'ün ilk günlerinde, soğuk bir New York sabahında Magda Butrym gül detaylı trençkotu, Khaite "Sree" balıkçı trikosu ve "Lennox" maksi denim eteği ile düşlüyorum. Vhernier "Calla" kolyesi, Oscar de la Renta "Alibi" ekose tüvit çantası ve Amina Muaddi "Fiona" süet çizmeleriyle modern bir zarafet içinde. Kahvaltı seçimi her zamanki gibi kruvasan ve kahve elbette! Belki de küçük siyah elbiseden vazgeçip Fendi'nin Resort '24 koleksiyonu için Kim Jones iş birliğinde yaptığı Stefano Pilati'nin Tiffany mavisi ipek elbisesini ya da Magda Butrym'in gül detaylı elbisesini tercih eder, kim bilir? Tiffany & Co. ile özdeşleşen bir başka ikon Elsa Peretti'nin rock crystal ve pembe altın "Bone" cuff 'ı ve Amina Muaddi'nin "Charlotte" topukluları ile görünümünü tamamlayacağı kesin. Olympia Le-Tan imzalı "Breakfast at Tiffany's" book clutch ise filme selam göndermek için kusursuz bir detay.

Tiffany Howell tarafından dekore edilen bir LA evinde de dikkatimi pastel mavilerin natürel tonlarla ne kadar sofistike bir uyum içinde olduğu çekiyor. Chloé pastel mavi bomber güderi mont ve etek kombinini, Extreme Cashmere'in taş rengi trikosu ile giyin. Bu görünümün tamamlayıcıları ise Cartier "Baignoire" saat ile Khaite'in "Hudson" deri çantası ve "River" süet botları olsun.

Max Mara'nın ekru paltosu ise tüm rüyaları süslesin. Hatta Brandon Maxwell "Charlie" yün balıkçı ve "Olivia" geniş paça jean kombiniyle omuza atılsın. BottegaVeneta"Knot" sandaletler,The Row "India 12" çanta ve Bulgari "Cabochon" yüzük ise sakın unutulmasın."Moon river, wider than a mile, I'm crossing you in style someday" diye mırıldanarak sokakta salınarak yürünsün. Hatta kendinize bir kruvasan ile kahve ısmarlayın; boşverin, diyete yarın başlarsınız.