Cartier'in yeni çanta koleksiyonu: Guirlande de Cartier

Cartier, ikonik mücevher kutularını, yeni çanta koleksiyonu Guirlande de Cartier ile ön plana çıkartıyor.

Giriş Tarihi: 06.12.2018 11:27 Güncelleme Tarihi: 06.12.2018 13:06

Maison de Cartier, mücevher kutularını yeni alanlara taşımakla kalmıyor, işlevinden tasarımına ortaya koyduğu kreatif vizyonuyla yeni bir sanatsal maceraya atılıyor. Fransız moda evi, Guirlande de Cartier ile, Love, Juste un Clou, Écrou de Cartier ve Baignoire Koleksiyonu'ndaki cesur duruşu sergiliyor.

1910'ların mücevher çantalarını, 1960'lı yılların Must de Cartier koleksiyonlarının yaşam tarzını ve 2000'lerdeki koleksiyonlarının çeşitli görünümlerini barındıran bir tarihe yeni bir bölüm ekliyor. Guirlande de Cartier, bir çantanın ötesinde, yumuşak deriye işlenmiş, altın frizle süslenmiş ve sekiz kesimli fasetle müthiş bir forma kavuşturulmuş işçiliğin özünü temsil ediyor.

Geçmişte, altın taç, çiçek motifli çelenkler ya da kelebek şeklinde süslenmiş yeni koleksiyonun renkleri, 18'inci yüzyılda Maison imzalı kutu motiflerini andırıyor. Kırmızı, yeşil ve siyah renklerde mini, küçük ve orta boy olarak sunulan koleksiyon, altın bitişler ve ayarlanabilen ya da çıkabilen deri askı kombinine sahip. Çantaların iç yüzeyindeki siyah kadife ise deri bir astara dönüştürüldü.

BİZE ULAŞIN