Nej Sonbahar/Kış 2021 Koleksiyonu Fashion Week İstanbul'da

Nej 21/22 Sonbahar Kış “CIRCLE” Koleksiyonu, Fashion Week Istanbul kapsamında 14 Nisan Çarşamba günü saat 12:15'te dijital bir defile ile sunulacak.

Giriş Tarihi: 08.04.2021 14:23

Sonbahar/Kış 2021/22 "Circle" koleksiyonunda Nej, sürdürülebilir yaşamı temsilen, Hayat Ağacı yaşam döngüsünden ilham alıyor.

Doğada üretkenlik ve çeşitliliğin devamlılığı sağlayan, daimî olabilme yeteneğini koruyan bilge ağaç, Hayat Ağacı… O, bütün evreni birbirine bağlar; dünyanın merkezinden kökleriyle derin sulara, gövdesiyle yeryüzüne, dallarıyla sonsuz uzaya yaşam veriyor.

Sürdürülebilir, koruma ve kontrol altındaki ormanlardan, sürdürülebilirlik ilke ve şartlar ile, okaliptüs ağaçlarının sıvısından elde edilen kumaşlar Nej tasarımları ile kadının bedeninde hayat buluyor, hayat veriyor ve yaşam döngüsü devam ediyor.

Doğal kaynakların hızlı ve yüksek tüketimi, kirlilik, küresel ısınma pek çok ekosistemi derinden sarsıyor. Nej kadını modanın doğayla, insanla olan ilişkisini yeniden tanımlıyor ve doğadaki ayak izimizi minimuma indirme çözüm yolları arıyor.

Sonbahar/Kış 2021/22 "Circle" koleksiyonunda doğanın yeşil ve kahve yansımalarına yaşam suyunun derin denizleri eşlik ediyor. Sükûnet inci tonunda beklerken, ateşli kırmızlar tutku ile umudu çağırıyor ve organik, sürdürülebilir biogradable kumaşlarla Nej tasarımları kadına ulaşıyor.

İpeğin dayanılmaz hafifliği, el yapımı keçelerin sıcaklığı, dönüşen dönüştüren fillsens ile Nej, doğal olan doğadan gelen ile geçmişten geleceğe yaşam bağı kuruyor.

Dönüştürülebilir geleceğe değer katarak Nej Kadını ile döngü devam ediyor zaman sonsuzluğa dönüyor…

Avrupa ile Asya'yı öpüştüren Zeus'un aşkı, medeniyetlerin beşiği derin mavi altın boynuz ve tarihe tanıklık eden zamansız mekân Haliç Kongre Merkezi, Nej dünyasına şahit oluyor.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

BİZE ULAŞIN