Pembeler İçinde Bir Balmain x Barbie Koleksiyonu Geliyor

Barbie, hazır giyim ve NFT koleksiyonlarında Balmain ile ortak oldu.

Giriş Tarihi: 06.01.2022 14:22 Güncelleme Tarihi: 06.01.2022 16:52

Zeynep Gürer

Barbie'nin ana şirketi Mattel, sevilen bebek markası ile Fransız lüks evi Balmain arasında bir ortaklığın başlatıldığını duyurdu.

İki ünlü isim, hazır giyim moda ve aksesuar serisini sunmak için bir araya geldi. Barbie ve Ken avatarlarından oluşan, türünün tek örneği üç adet değiştirilemez jeton (NFT) yarattı. Her dijital sanat eseri, hem dijital hem de fiziksel bir koleksiyonu bir araya getiren özel Barbie x Balmain parçalarıyla birlikte oluşturuldu.

NFT'ler, MintNFT tarafından düzenlenen bir çevrimiçi açık artırma aracılığıyla Mattel Creations aracılığıyla sunulacak.

NFT'leri başlatma hareketi, oyuncak bebek markalarının meta veriye genişlemesinin bir parçası. Mattel, 2020'de Barbie'yi çevreleyen dijital sanat eserleri için bir e-ticaret platformunun geliştirilmesiyle sanal alandaki yerini belirledi.

Ortaklığın bir parçası olarak, ortak çalışmaya dayalı hazır giyim serisi, Balmain'in yaratıcı yönetmeni Olivier Rousteing tarafından son on yılda kurulan estetiğinden etkileniyor. 50 plus koleksiyonu, Barbie imzalarını Balmain'in ayırt edici özellikleriyle birleştirerek 90'ların nostaljik tasarımlarını "Barbie pembesi" ipuçlarıyla sunuyor.

Rousteing yaptığı açıklamada, "Kampanya görsellerimizin çok net bir şekilde ortaya koyduğu gibi, Barbie ve Balmain belirgin bir şekilde çok kültürlü, kapsayıcı ve her zaman neşe dolu bir maceraya atılıyor" dedi. "Bu işbirliği için, Balmain'in günümüzün Paris bulvarlarında ve caddelerinde bulunan gerçekten çeşitli ve heyecan verici güzellikten ilham aldığını bir kez daha göstererek, Balmain'in Yeni Fransız Stili'nin en son koleksiyonlarını geliştiriyoruz. Bu koleksiyon ayrıca herhangi cinsiyet sınırlamasını da reddediyor bu neredeyse yüzde 100 unisex bir koleksiyon."

Koleksiyon, 13 Ocak'tan itibaren Balmain mağazalarında, e-ticaret sitesinde, Mattel Creations ve dünya çapındaki perakendecilerde satın alınabilecek.

BİZE ULAŞIN