Christian Louboutin ile Idris ve Sabrina Elba Yeniden Bir Arada

Christian Louboutin, Idris ve Sabrina Elba ile "Walk a Mile in My Shoes" ayakkabı iş birliğini tanıttı.

Giriş Tarihi: 17.06.2022 16:44 Güncelleme Tarihi: 17.06.2022 16:45

Idris Elba ve eşi Sabrina Elba, efsanevi tasarımcı Christian Louboutin ile "Walk a Mile in My Shoes" adlı bir koleksiyon üzerinde ikinci kez iş birliği yaptı. İlk koleksiyonları , ABD'de meydana gelen ırkçı nefret suçları üzerine ortak bir endişe, öfke ve üzüntü duygusundan doğmuş olsa da, bu koleksiyon, kadedilen ilerleme ve değişim için sevinç ve pozitiflik üzerinden doğdu.

Sabrina, BAZAAR.com'a "Bu kadar doğal olmasını sevdim. Gerçekten üç arkadaşın 'Ne yapıyoruz? Nasıl yapabiliriz?' demek için bir araya gelmesiydi. O kadar güzel bir sohbetti ki, etrafınızdaki tüm arkadaşlarınızın böyle bir konuşma yapmasını istediğiniz bir zamanda, çünkü bunun hakkında konuşmak zordu. Bunun hakkında konuşmak acı vericiydi ve kendimi çok kötü hissettiğim ve Idris'in moralinin bozuk olduğu bir dönemde Christian çok sıcaktı." dedi.

Kapsül koleksiyon, Elba'ların kültürlerini simgeleyen ulusal çiçeklerin yer aldığı el yapımı illüstrasyonlarla basılmış ayakkabılar içerir: Somali'nin protea çiçeği (Sabrina'nın ailesinin geldiği yer), Sierra Leone'nin pamuk ağacı ve Gana'nın çöl gülü (her ikisi de Idris'in yaşadığı yer).

Sabrina, "İlkinde, başladığımız anda kızgındık" diyor. "Bence herkes biraz kızgındı ve bir şeylerin yapılması ve bazı değişikliklerin yapılması gerektiğini hissetti ve bu bizi güzel bir şey yaratmak için bir araya getirdi, ancak biraz hayal kırıklığından ilham aldı. Ve bunun için düşünüyorum. Birincisi, sadece ilk koleksiyonun başarısını değil, aynı zamanda biraz ilerleme kaydedilmiş gibi hissetmeyi de kutlamak harika."

15 Haziran'da başlatılan koleksiyondan elde edilen tüm gelir, dünyanın dört bir yanından Christian ve Elbas tarafından seçilen eğitim, sanat ve gençliğin güçlendirilmesi ile ilgili altı taban örgütüne gidecek.

2021'de piyasaya sürülen ilk koleksiyonlarıyla üçlü, neredeyse 2 milyon ABD doları topladı.

Sabrina, "Elinizden geleni nasıl yapabileceğinizi vermek önemlidir. Herkes bir şeyler yapabilir" diyor. "Ne yazık ki bir trend ve biraz performatif aktivizm olduğunu hissediyorum, bu yüzden bu koleksiyonun yaptığı şeyin umarım bir çıta oluşturmak olduğunu düşünüyorum - bu sadece bir tweet'i düzeltmekle ilgili değil, gerçekten işi koymanız gerekiyor."

Bu sefer ikili, Louboutin'in yetenekli tasarım ekibiyle birlikte ilk koleksiyonlarında tanıttıkları çiçek motifini çok farklı bir şekilde yeniden yorumladılar. İlk tasarımlar, "özgürlük çiçeği" olarak bilinen ve yandan bakıldığında uçan bir kuş gibi görünebilen sarı strelitzia'yı sergiledi. Sabrina, bunun "zamanın mücadelesini" temsil etmesi gerektiğini söylüyor. Ancak II. Sezon çiçekleri, Idris'in koleksiyonun dediği gibi "köklü" olsa da, daha iyi günlerin umuduyla güneşli ve neşeli.

BİZE ULAŞIN