Molly Goddard Moda Yetenek Ödülünü Kazandı

Molly Goddard, 2022 Goodwood Talent in Fashion Ödülü'nü kazandı.

Giriş Tarihi: 05.08.2022 10:36

Molly Goddard, yükselen İngiliz tasarımcıların olağanüstü çalışmalarını kutlayan Goodwood Talent in Fashion Award'ın ikinci sahibi oldu.

Central Saint Martins'de eğitim gören Goddard, uçarılık ve yaşama sevincini yüksek modayla birleştiren hacimli tül şekerlemeleriyle moda dünyasının hayal gücünü çabucak ele geçirdi. Kendi adını taşıyan etiketini 2014 yılında piyasaya sürdü ve o zamandan beri Jodie Comer, Rihanna ve Cindy Sherman dahil olmak üzere çok sayıda yıldız hayran kazandı.

Geçen hafta, bir önceki yılın kazananı Richard Quinn'in izinden gitti ve Katar Goodwood Festivali'nin açılış töreninde üç yeni tasarım sundu ve bunlar daha sonra kalıcı Goodwood Koleksiyonunun bir parçası olacak.

Her parça, Goodwood House'un zengin sanat eserlerinden ve iç mekanlarından ilham aldı. Pembe kadife fiyonklarla süslenmiş kıpkırmızı büzgülü tafta elbise, hem ilk Richmond Dükü tarafından giyilen 18. yüzyıldan kalma kıyafetlerden hem de evin balo salonunun savurganlığından ilham aldı. Muhteşem parlak nergis tonlarında bir elbise, Sarı Çizim Odası ile ilişkilidir ve bedene oturan bir korsaj ve gösterişli bir şekilde fırfırlı eteği olan sert pembe bir rop, Joshua Reynolds tarafından boyanmış üçüncü Richmond Dükü'nün 1758 portresini anımsatır.

Ödülün amacı, aynı anda Goodwood'da daha geniş bir modern moda mirasının bir parçasını oluşturacak benzersiz parçalardan oluşan bir koleksiyon oluştururken vizyoner yetenekleri desteklemektir.

BİZE ULAŞIN