Şato Tatili
SEYAHAT

Şato Tatili

Fransız Rivierası’ndan Rodeo Drive’a, sadece unutulmaz bir tatil değil, büyüleyici bir düğün ve balayı ortamı da sunan lüksün zirvesindeki adresler.

GÜNCELLEME TARİHİ: 25 Temmuz 2023

Yazar: İlker Topdemir

Château du Grand-Lucé

Fransa'nın Loire Vadisi'nde bulunan bu 18. yüzyıldan kalma şato, savaşlardan ve devrimlerden sağ kurtulmuş, soyluları, yazarları ve filozofları ağırlamış. Rüya gibi bir düğün için muhteşem bir lokasyon olabilir. Paris'e sadece 55 dakikalık mesafedeki otel, 17 suiti, büyük salonu, yemek odaları, limonlukları ve tabii ki muhteşem bahçeleri ile samimi ve unutulmaz bir Avrupa düğünü için ideal lokasyon. 1700'lerden beri var olan otel, ödüllü tasarımcı Timothy Corrigan tarafından yakın zamanda restore edilmiş. Şef Maxime Thomas hem otelin hem de Le Lucé restoranın mutfağının başında. Her detayın düşünüldüğü menüler ve restoran dizaynı konuklardan tam puan alıyor. Çok kalabalık olmayan bir düğün organizasyonu düşünüyorsanız doğru adrestesiniz.

Hotel du Cap-Eden Roc

Fransız Rivierası'ndaki Hotel du Cap-Eden Roc her detayıyla dudak uçuklatan bir yer. Dolayısıyla dünyaca ünlü isimlerin sık tercih ettiği bir adres. Gözlerden uzak alanlar, tümü Fransız Rivierası'na bakan zarif bahçeler, özel sahil şeritleri, restoranlar, teraslar ve geniş etkinlik alanları içeren otele dahil olan Salon Iles de Lérins'de 200 kişilik bir ziyafete ev sahipliği yapabilir veya davetinizi üç farklı alana bölerek, her birinde değişik organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Toplam 118 oda ve suitten oluşan otel düğün için Nisan ayına ya da Eylül ortasından Ekim ortasına kadar uygunluk veriyor.

Belmond Cipriani

En romantik şehirlerden birinde, Venedik'te yer alan Belmond Cipriani'de düğün demek, kendi başına muhteşem bir organizasyon demek. Toplam 2 balo salonu ve 3 dış mekanı ile burası büyük düğün organizasyonları için doğru adres. Balo salonlarında 200 kişiye kadar yemek ve davet verilirken, dış mekanlarda 100 kişiye kadar organizasyonlar gerçekleştirilebiliyor. 96 oda ve suitin olduğu otelde konuklarınız ile birlikte rahatlıkla kalabilirsiniz. Bu büyülü ortamda ve Belmond otellerinin meşhur misafirperverliğinde çok güzel bir sonuç ortaya çıkabilir.

Villa Astor

Napoli Körfezi'ne bakan bu görkemli mülk, dimdik bir uçurumun üzerinde konumlanıyor. Muhtemelen dünyanın en harika manzaralarından birine sahip olan bina hem içine hem de dışına yansıyan ihtişamını görenler tarafından "cennet" olarak adlandırılıyor. Tarihi boyunca dünya yıldızlarını ağırlayan ve senelerce rezidans olarak kullanılan villa şimdilerde hem konaklama hem de düğün organizasyonu hizmeti veriyor. Toplam 20 kişinin konaklayabildiği adreste 200 kişiye kadar düğün organizasyonu yapmak mümkün.

Le Domaine Des Halles

Le Domaine Des Halles, ormanın kalbindeki devasa bir arazi içinde yer alan muhteşem bir şato. Her şeyden uzakta olmakla birlikte, Lyon'a sadece 45 kilometre mesafede konumlanıyor. Büyük ve güzel girişinden içeri adım attığınız andan itibaren şatonun ayrıcalıklı hizmetlerini deneyimleyebilirsiniz. Kalenin tam göbeğinde yer alan şapelde veya dışarıdaki güzel arazide samimi ve eşsiz bir tören organize edebilirsiniz. 540 kişiyi rahatça ağırlayabileceğiniz muhteşem arazi üzerinde gerçekleşen özel davetler için şatonun bünyesindeki şef kişiselleştirilmiş bir menü sunuyor. Ardından kale ve tepelerin en güzel manzarasına sahip olan kokteyl alanında misafirlerinizle bir şeyler içebilirsiniz. Şatoda 5 lüks suit, 3 dubleks ve 64 kişiye kadar ağırlayabilen 16 oda bulacaksınız. Hepsi zarif bir şekilde döşenmiş ve her türlü konfora sahip. Arazide helikopter pistinin olması ise ekstra bir avantaj. Lüks ile romantizmi birleştiren şatonun görkeminde hayalinizdeki düğünü hayata geçirebilirsiniz.

Beverly Wilshire , A Four Seasons Hotel

Hollywood tarzı bir düğün organizasyonu isteyenler için en doğru adres. Los Angeles'ın merkezi olarak bilinen Rodeo Drive üzerindeki Beverly Wilshire, farklı konseptlerdeki muazzam davet salonlarıyla öne çıkıyor. Otelin toplam 8 farklı organizasyon alanı bulunuyor ve bunların en büyüğü 800 kişi ağırlayabiliyor. Bu alanlar içinde benim favorim, terasında 40 kişi ağırlayabilen Rodeo Terrace. Otelin toplam 395 odası yakın zamanda yenilendi.