Sıcak Yaz Günleri İçin En Özel Tatil Rotaları
SEYAHAT

Sıcak Yaz Günleri İçin En Özel Tatil Rotaları

Yunanistan ve İtalya kıyılarında mutlaka deneyimlemeniz gereken 2024 yazına damga vuracak oteller.

GÜNCELLEME TARİHİ: 7 Haziran 2024

Yazar: İlker Topdemir

Sıcak yazın ayak sesleri artık yakından duyuluyor. Peki mutlu insanları ve damak tadımıza uygun mutfakları ile 2024 yazına damga vuracak yerler hangileri? Karşınızda Yunanistan ve İtalya kıyılarında konumlanan ve deneyimlemeniz gereken oteller.

Grand Hotel Belmond Timeo

Sicilya’nın doğu kıyılarındaki tepede konumlanan Taormina’da 150 sene önce açılan ve bölgenin ilk oteli olan Grand Hotel Timeo, 70 oda ve süitten oluşuyor. Otelde Michelin yıldızlı Otto Geleng ve Timeo adlı restoranlar bulunuyor. Timeo hem öğlen hem akşam servis veren ve konuklarına klasik Sicilya lezzetleri sunan oldukça popüler bir mekan. Otelin barı ise lokaller tarafından da oldukça ilgi görüyor. İnanılmaz geniş bir alanı kaplayan otelin bahçeleri, havuz alanı ve terasları ile İyonya Denizi’nin incisi olarak nam salan Taormina’da bir vaha olarak karşımıza çıkıyor.

Otelin bünyesine yeni kattığı Dior SPA kabinleri kuşkusuz favoriniz olacak. Yarı açık yarı kapalı kabinlerde kuş sesleri eşliğinde masaj ya da yüz bakımı yaptırabilirsiniz.

Katanya Havalimanı’na 70 km uzaklıkta bulunan Grand Timeo şehirde sene boyu hizmet veren tek otel. Tarihi, meşhur konukları ve yaşanmışlıkları ile deneyimlemeye değer bir yer.

Andronis Minois Hotel

Paros Adası’nda konumlanan lüks butik otel Andronis Minois kapılarını ziyaretçilerine 2023 yılında açtı. Toplam 44 oda ve süitten oluşan otel ayrıca SLH (Small Luxury Hotels) siste- mine de bağlı. Otel, havalimanına beş dakika mesafede; şehrin iki merkezinden biri olan Parikia’ya ise 10 dakikalık uzaklıkta yer alıyor. Kayaların üzerine inşa edilmiş Andronis Minois, 300 metrelik Parasporos Kumsalı’na da oldukça yakın. Aynı zamanda konumu sayesinde adada bulunan farklı kumsallara da kolaylıkla ulaşabilme imkanı sunuyor.

Otel odalarının kendilerine ait balkonları ya da terasları bulunuyor. Bazı odaların inanılmaz büyük havuzları ve panaromik deniz manzaraları mevcut.

Otelin kendisine ait OLVO adında bir restoranı var ve Michelin yıldızlı Yunan şef Alexandros Tsiotinis tarafından yönetiliyor. Göze hitap eden sunumları ve Yunan mutfağının birbirinden leziz tatlarını burada deneyimlemek mümkün.

Özellikle akşam yemekleri için gün batımı vaktinde muhteşem bir manzaraya sahip restoranda olmanızı ve önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Android Minois’nın en sevdiğim kısmı otelden ziyade sanki kendi evinizdeymişsiniz hissi veren ortamı ve misafirperverliği.