Voti de Manor Türk Pazarında
BAKIM

Voti de Manor Melissima ile Türk Pazarında

MELISSIMA raflarında yerini alan kolajen takviyesi: Voti de Manor

GÜNCELLEME TARİHİ: 27 Mayıs 2024

Elif Karakışla kimdir? Cilt bakımıyla ilgilenenler size çoktan "duayen" sıfatını yakıştırmaya başladı ama henüz sizi tanımayanlar için kendinizden bahseder misiniz?

Estağfurullah çok teşekkür ederim. 1999 senesinde Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldum. Yaklaşık 10 yıllık nitelikli kurumsal kariyerimi takiben Melissima’yı kurdum. Bizler Boğaziçi Üniversitesi’nde çok iyi eğitimler aldık. Fakat burası yalnızca Türkiye'nin en iyi eğitimini veren kurumlarından biri değildir. Boğaziçi size ayaklarınızı yere sağlam basmayı ve hayallerinize doğru kendi kanatlarınızla uçmayı öğretir. Ben girişimci ruhumu, üniversite hocalarımın "Kurumsal hayatta yeterli deneyimi edinin ama sonrasında kendi hayallerinizin markasını kurmak için harekete geçin!" öğüdü sayesinde edindiğime inanıyorum. Onların öğüdünü de en iyi şekilde yerine getirdiğim için gurur duyuyorum.

Eşim Barbaros Karakışla da Robert College, Boğaziçi İşletme ve takiben Boğaziçi MBA mezunudur. Kendisiyle sadece hayatımızı değil, MELISSIMA'yı taşıyacağımız zirvenin hayalini de paylaşıyoruz. Barbaros bey Deutche Bank, Citibank, Akbank gibi bankacılık ve finans kuruluşlarında çok üst düzey pozisyonlarda çalışmış bir yöneticidir. Ne mutlu ki ben kendisini MELISSIMA tutkuma ortak ettim ve MELISSIMA'ya CFO pozisyonuyla transfer ettim. Şimdi finans, satın alma, hukuk, insan kaynakları kendisine bağlı. Sırtımı en güvendiğim dağa dayamanın konforunu yaşıyorum.

Melissima’nın hayali kurumsal kariyerimin 10. yılında gelişti. Üniversiteden mezun olduktan sonra ben de finans sektöründe çalışmaya başladım ve kısa süre sonra yöneticilik pozisyonuna yükseldim. Ardından Hürriyet Gazetesi'ne transfer oldum. Ancak içimde hep başka bir şeyler yapmak, birilerinin hayatına adeta sihirli bir değnekle dokunup; mutluluk katmak arzusu vardı.

Cilt bakımı, kozmetik ve estetiğin yükselen değerler olduğunu görüp, odağımı derinleştirdim. Seyahatlerimde ziyaret ettiğim güzellik merkezi ve SPA klinikler bana ilham oldu ve bu sektörleri en ince detayına kadar araştırdığımda karşıma gelecek vaat eden bir projeksiyon çıktı. Böylelikle, 17 yıl önce MELISSIMA'yı kurarak sektöre girdim.

MELISSIMA neden benzersiz bir güzellik merkezi modelidir?

Bu sorunun birden çok yanıtı var: Öncelikle; dünyada hiçbir güzellik merkezi MELISSIMA kadar marka çeşitliliğine sahip değildir. Dünya çapında kabul görmüş, en güçlü 40’a yakın dermokozmetik markası var bugün MELISSIMA çatısı altında. Bu ne demek? Bu, her cilt tipine, durumuna, sorununa, endişesine, ihtiyacına göre protokol yazabilme kabiliyetimiz var demektir. Özellikle ürünlerin bileşenleri ve etken maddeleri konusunda bilgi sahibi bir cilt bakım uzmanına emanetseniz, bu kadar geniş bir ürün gamı ile protokolünüzün başarısız olma ihtimali kalmıyor.

Ayrıca Türkiye'nin neresinde olursanız, olun, evinizin konforunda, görüntülü görüşme ile ÜCRETSİZ cilt analizi yapıyoruz. Cildinizi tanımanıza yardımcı olurken; size ve sizin cildinize özel ihtiyaçları tespit ediyoruz. Sonrasında sizi MELISSIMA cilt bakım uzmanlarından birine yani deneyimli ve donanımlı ellere emanet ediyoruz. Uzmanımız sizin için, sadece size özel ve benzersiz bir protokol oluşturuyor. Bizim burada amacımız kesinlikle satış kapatmak değil. Ürünleri ister MELISSIMA şubelerinden birinden almış olun, isterseniz ürünler, Türkiye'nin neresinde olursa olsun, evinizin kapısına MELISSIMA güvencesiyle teslim edilmiş olsun… Bu sadece ilk adımdır. Bizim işimiz bundan sonra başlar. Cilt bakım uzmanınız artık sizin yol arkadaşınızdır.

Haftalık rutinde gerek yüz yüze gerekse görüntülü görüşme ile cildinizdeki gelişmeler takip edilir. Gerek görüldüğü koşulda protokolünüze müdahale edilerek, en mükemmel sonucu, mümkün olan en kısa sürede almanız sağlanır.

Voti de Manor nedir? Kimler kullanabilir?

Voti de Manor, içeriğinde Tip 1 ve Tip 3 Hidrolize (değiştirilmiş) kolajen, hiyalüronik asit, glutatyon, multivitamin ve pek çok mineral içeren takviye edici bir gıdadır.

Yaşla birlikte vücutta kolajen sentezi azalır. 20 – 25 yaş aralığından itibaren yüzümüzdeki kolajen lifleri, her yıl, %1 – 2 oranında kayıp verir. Bu kaybı çok iyi bir beslenme rutini ile dahi telafi etmek mümkün değildir. Bu kaybın yerini doldurmak için oral yolla, son teknoloji ürünü Hidrolize Kolajen takviyesi alınması önerilir.

Voti de Manor’u MELISSIMA bünyesine kabul etmenizdeki en önemli etken ne oldu?

Voti de Manor’un içeriğini inceledim ve VOTI DE MANOR için MELISSIMA'nın kapılarını tereddüt etmeden açtım. Bildiğiniz gibi kolajen yalnızca insanlarda ve hayvanlarda bulunan çok özel bir proteindir. Hidrolize kolajen ise kıkırdak ve sığır kemiği kullanılarak üretilen, kolajenin değişime uğramış bir başka formudur. Hidrolize kolajen üretimi için önce kemikler ezilerek yağlarından ayrıştırılır; sonra, asite batırmak suretiyle kalsiyumun ayrışması sağlanır. Bir kez daha asite batırılan hammaddenin kolajen bağları artık kırılmıştır. Böylelikle; kurutulma aşamasına geçen hammadde de hasar görmemiş güçlü amino asitler açığa çıkar. Bu amino asitler vücuda alındığı anda kan dolaşımına dahil olarak, vücudun kolajen üretimini tetikler ve üretim sürecini destekler. Hidrolize kolajen takviyesi, dişleri, tırnakları ve saçları güçlendirir, cilde yapısal bir sağlamlık kazandırır, çatlak ve selülit izlerini önemli ölçüde azaltır, sporcuların antrenman esnasında sakatlanmasını önler, antrenman sonrasında ise kas iyileşmesini sağlar, kemik yoğunluğu arttırır, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır ve sindirim sistemini düzenler.

Voti de Manor'un zengin formülasyonunun genel sağlığa, cilde ve saça yönelik faydaları hakkında sizin uzman görüşünüzü öğrenebilir miyiz?

Tip 1 Hidrolize Kolajen; organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunur. Dokuları bir arada tutup cildi korurken cildin elastikiyetini sağlayıp yaraların iyileşmesini destekler.

Yaşla birlikte kolajen sentezi azaldığı için cildin elastik yapısı bozulur. Tip 1 Hidrolize Kolajen takviyesi, dermis tabakasında yeni hücre üretilmesine yardımcı olur. Böylelikle kırışıklıklarda ve cilt sarkmasında azalma görülür. Saç ve tırnak sağlığı için de son derece faydalı olan Tip 1 Hidrolize Kolajen; kas, tendon ve bağ dokuların güçlenmesini de sağlar.

Tip 3 Kolajen, organları ve cildi oluşturan hücre dışı matriksin (vücut dokusunu bir arada tutan komplike matris) temel öğelerinden biridir. Ağırlıklı olarak, kan damarlarında, rahimde ve bağırsaklarda bulunur. Kalp, kan damarları ve kan dokusunu oluşturmada önemli bir destekleyicidir. Cildin sıkılığının korunması ve cilt esnekliğinde etkilidir. Organların, kasların ve arterlerin yapısını destekler. Damarlara elastikiyet verip kasları güçlendirir.

Tip 3 Hidrolize Kolajen takviyesi almanın cilt yapısına olan olağanüstü katkılarının yanı sıra damar sertliğini azaltmak suretiyle kalp – damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürmesi, bağırsak sağlığını koruması ve kanın pıhtılaşmasına destek olması gibi önemli faydaları bulunmaktadır.

Acai Extract, çok önemli bir antioksidan kaynağıdır. Kolesterolü azaltan ve sağlıklı bir kalbi destekleyen diğer birçok yararın yanı sıra antioksidanlar ve önemli vitamin ve mineraller içerir. Yine Voti de Mano'nun bileşenlerinden biri olan Glutatyon ile birlikte etkisi güçlenen acai ekstresi; vücuttan atık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar, kanser ile savaşır, beyin sağlığını korur, vücuda ekstra direnç sağlamak suretiyle yorgunluk hissine son verir ve uyku kalitenizi yükselterek, daha az uyku ile yetinmenize yardımcı olur.

Askorbik Asit yani bilinen adıyla C Vitamini; cilt lekeleriyle savaşır, aydınlık görüntü için çalışan aktif bir bileşendir.

Hiyalüronik asit, cildin ve dokuların iyi yağlanmasına, nemli kalmasına yardımcı olan bir maddedir. Çevreden nem alan ve ciltte nemlenmeyi artıran bir cilt bakım bileşenleri kategorisinde yer alan hiyalüronik asit, cildimizdeki en önemli glikozaminoglikandır.

Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutarak cilde nem ve ışıltı veren Hiyalüronik asit; cilt lekeleriyle, cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu ı oluşan sarkmalarla ve kırışıklık gibi sorunlara karşı son derece etkilidir. Cildin epidermis tabakasına etki ederek cildin daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Glutatyon, ciltte aydınlanma yaratırken aynı zamanda leke tedavisine de katkısı olur. Ciltte detoks etkisi ile berraklaşma aydınlanma sağlarken melanin yapımında etkili olan tirozinaz enzimini etkisiz hale getirerek leke oluşumunu önler veya lekenin tedavisini destekler.

Çinko, insan sağlığı için oldukça önemli olan bir mineraldir. Vücuttaki birçok biyolojik süreçte rol alır ve sağlık açısından çeşitli faydalar sağlar. Bunlardan en önemlisi bağışıklık sisteminin etkinliğini artırarak, enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini destekler.

Enzimatik reaksiyonlarda birçok enzim, çinko içerir ve vücuttaki metabolik reaksiyonları düzenler. Enzimler, kimyasal reaksiyonları hızlandırarak sindirim, enerji üretimi ve diğer biyokimyasal süreçleri yönetir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler ve cilt sağlığını korur. Akne tedavisi ve yara iyileşmesi gibi cilt rahatsızlıklarının iyileşmesini sağlar.

Tocopheryl Acetate (E vitamini), kimyasal yapı itibarı ile bir tokol olup antisterilite vitamin olarak da bilinir. E vitamini yağda çözünen önemli bir antioksidandır ve özellikle hücre zarları ve lipoproteinlerde önemli; toprakta, suda ve kayalarda doğal olarak oluşan bir metaldir. Bakır, bakır içeren topraklarda yetişen sebzelerin, bu sebzeleri tüketen canlıların ya da bakır içeren suların tüketilmesi ile vücuda alınabilir. Besinlerle vücuda alınan bakır, ince bağırsaklarda emilir, kemik ve kas dokularında depolanır.

Biotin, suda çözünen bir vitamin olduğu için vücutta depolanamaz. Bu nedenle, gıda yoluyla yeterli derecede tüketmek veya gıda takviyesi olarak almak gereklidir. Biotin; karbonhidrat, protein ve yağ metabolizması gibi birçok metabolik süreçte ayrıca hücre büyümesinin yanı sıra DNA ve protein sentezinde görev alır. Bu ürün cildinize, saçlarınıza, tırnaklarınıza ve elbette günlük enerjinize gözle görülür katkı sağlayacak. İçimi çok pratik, shot formatta. Seyahatlere taşımak çok kolay. Lütfen düzenli tüketin ve bana geri bildirimlerinizi iletin. Heyecanla bekliyorum.