Windsor Hanedanı’nın Geleneksel Noel Yürüyüşü
MODA

Windsor Hanedanı’nın Geleneksel Noel Yürüyüşü

Kraliyet ailesinin stiline yakın bakış…

GÜNCELLEME TARİHİ: 26 Aralık 2023

Yazar Sinem Aydınoğlu

Kral Charles, annesi Kraliçe II. Elizabeth'in Sandringham House'da Noel için Kraliyet Ailesi üyelerini ağırlama geleneğini sürdürdü ve 25 Aralık tarihinde gerçekleşen geleneksel Noel yürüyüşü tamamlandı.

Geleceğin her iki kralı Galler Prensi William ve Prens George başta olmak üzere neredeyse tüm hanedan yürüyüşte varlığını gösterdi. Galler Prensesi Kate ve çocukları, Prenses Margaret'ın çocukları ve torunları, Edinburgh Dükü Edward, Edinburgh Düşesi Sophie ve hatta 30 yıldan fazla bir süredir aileyle eşlik etmeyen, Prenses Eugenie ve Prenses Beatrice'in annesi York Düşesi Sarah Ferguson ve hakkında çıkan söylentilerden sonra özel günlerde bulunmayan Prens Andrew da dahil olmak üzere kraliyet ailesinin neredeyse tüm üyeleri birlikteydi. Elbette, Harry ve Meghan dışında…

Yürüyüşün odağı kraliyetin Noel kutlamalarının başlangıcını gösteren yürüyüş gibi görünse de tüm dünyanın takibinde Kraliyet Ailesinin hangi kıyafetleri tercih edecekleri vardı. En başta da Kate Middleton'ın…

Geçtiğimiz yıl yeşil renge bürünen Kate, bu yıl kraliyet mavisinde karar kıldı. Alexander McQueen tasarımı zarif mantosu ile ışık saçan Galler Prensesi Kate, görünümünü mantosunun benzer tonlarında Gianvito Rossi marka süet çizme, Emmy London clutch ve özel tasarım Juliette Millinery şapkayla tamamladı. Tepeden tırnağa sofistike bir kıyafet tercih eden Kate'in McQueen tasarımı mantosunun belini vurgulayan panel detayı kıyafetinin odak noktasıydı. Saç ve makyaj seçimini her zaman olduğu gibi doğal ve sade tercih eden Galler Prensesi, takı olarak Diana'nın yüzüğü ile uyumlu, çiçek formunda pırlanta ve safir küpelerle görünümünü tamamladı.

Kral Charles geçen yıl tercih ettiği kaşmir paltoyla, Kraliçe Camilla ise ipek bir elbise ve Anna Valentine tasarımı mantoyla yürüyüşe katıldı. Mantosuyla aynı renk çizmeleri, özel tasarım Philip Treacy şapkası, siyah eldivenleri ve Kraliçe Elizabeth'in broşu ile stilini tamamlayan Kraliçe Camilla yağmura karşı önlemini almayı da ihmal etmedi.

Prens George, her zaman olduğu gibi palto giymediği etkinlikte lacivert takım elbisesi ile babasıyla uyum içinde kraliyeti temsil ederken Prenses Charlotte kahverengi yaka detaylı yeşil mantosu, lacivert çorapları ve Mary Jane model ayakkabılarıyla arz-ı endam etti.

Kuzeni Mia Tindall'la el ele yürüyen Prens Louis mavi paltosu ve ekose pantolonuyla göz kamaştırdı.

Kraliyet hiyerarşisine göre yürüyüşün en ön sırasında yer alan kral ve kraliçe odak noktası olarak belirlense de Galler Prensesi hem stili hem de tüm çocuklarıyla her zaman olduğu gibi rol çalmayı başardı.