Fırat Albayram

Fırat Albayram

Elif Öksüz/Cosmopolitan

Merhamet dizisinin ressamı, sadece televizyon ekranlarında boy göstermekle kalmayıp arkadaşlarıyla birlikte kurduğu tiyatro sahnesinde de rol alıyor. Sahnede olmanın heyecanını yaşarken, sokakta durdurup fotoğraf çektiren hayranlarının onu mutlu ettiğini söylemekten çekinmiyor.

Merhamet’te canlandırdığınız Can, kadınların hiç hoşlanmadığı ama aslında vazgeçemediği bir erkek. Siz bu konuda ne diyorsunuz?

Aynı fikirdeyim. Erkekler bazen sevgilerini nasıl yansıtmaları gerektiğini bilmez ya, bence Can da o konumda. Seviyor ama sevmiyor gibi davranıyor. Vazgeçilemeyen tarafı da o. Bu sadece erkekler için değil, kadınlar için de aynı. Elde edemeyeceğine tutulma olayı yani. Ama bir süre sonra kadın, o erkekten vazgeçiyor. Erkek ise o kadını kaybedince ne yaptığını, daha doğrusu ne yapmadığını anlıyor. Adam olmayı kadınlar öğretiyor aslında. Terkede, terkede… Terk edilmeyen adam o zamana kadar bir kadına sevgisini nasıl göstermesi gerektiğini öğrenemiyor. Biz erkekler aşkımızı daha derin yaşıyoruz. Aşkımıza pek özen göstermiyoruz. Bu durum bir dönem çekici olabiliyor ama kadın o erkeğin hiç de vazgeçilmeyecek olduğunu anladığı anda o cazibe bitiyor.

Karakterin kendinize benzettiğiniz yanları var mı?

Ne yazık ki evet. Ama bir dönem öyleydim, artık değilim.

Bir kadını üzdüğünüz oldu mu?

Ben de herkes gibi üzüldüm ve üzdüm. Ama tabii ki bilinçli olarak değil; çocukluğumdan.

Şu anda bir ilişkiniz var mı?

Yok.

BİZE ULAŞIN