2020 CFDA Moda Ödülleri'nin Tüm Kazananları

Küresel sağlık krizinin ortasında, moda endüstrisi önce güvenliği ve ardından da en iyi eylem planlarını değerlendirmek zorunda kaldı. Sonuç olarak, 2021 ilkbahar sezonu için New York Moda Haftası, koleksiyonlarını sergilemek için çevrimiçi platformları kullanan markalarla dijitalleşti. Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi de programlamasında değişiklik yapmak zorunda kaldı.

Temmuz ayında, ticaret birliği, CFDA Moda Ödülleri galası yerine, törenin 2020 baskısının ("moda balosu" olarak bilinen) Amerikan kadın giyiminde, erkek giyiminde, aksesuarlarında ve gelişmekte olan küresel tasarımcılarla en iyi moda yaratıcılarını ödüllendirmeye odaklanacağını duyurdu. Bugün, CFDA sözünü tuttu ve kazananları çevrimiçi platformu Runway360 aracılığıyla açıkladı.

CFDA'nın başkanı Tom Ford önceden hazırlanmış bir videoda "1981'den beri, CFDA Moda Ödülleri moda yaratıcılığında en iyisiyle ödüllendirildi" dedi. "Ancak 2020, sağlık krizinin içindeydik ve yüz yüze etkinlikten vazgeçmeye karar verdik ve bunun yerine kazananları bugün burada, New York Moda Haftası'nın başında duyurduk. Gala yapamıyor olmamız diğer yandan, küresel salgın sırasında tasarımcıları desteklemeye ve çabalarımızı desteklere yönlendirmeye odaklanmamızı sağlıyor ve modaya eşitlik getiriyor. Yalnızca bu yıl için, sadece tasarımcı adaylarımıza odaklanmaya karar verdik. "

Bundan önce, 2020 CFDA Moda Ödülleri'nin kazananlarının ve adaylarının listesini derledik.

2020 CFDA Moda Ödülleri'nin Tüm Kazananları

Amerika Kadın Giyim Yılın Moda Tasarımcısı: Gabriela Hearst

Adaylar: Marc Jacobs, Tom Ford, Ashley Olsen and Mary-Kate Olsen for The Row, and Brandon Maxwell.

BİZE ULAŞIN