[Alt-Text]

Bora Aksu 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Bora Aksu 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Bora Aksu, Londra’nın içinde bulunduğu soğuk ve kasvetli havanın aksine, güneşi ve güneşli yaz günlerinin anısını podyuma taşıdı. 13 Ağustos Cuma günü Bora Aksu markasının 10. Yıl dönümüydü. Türk asıllı tasarımcı bu özel günü; Ege sahillerinde geçen uzun ve sıcak yaz günlerinin çocukluk hatıraları ile resmetti. 

Ünlü tasarımcı, koleksiyonunda yer alan üstü dar alta doğru genişleyen kısa etekler, biçimli omuz detaylarına sahip üstler ve bluzlar, kimi zaman sade kimi zaman da geleneksel danteller ve kroşeler ile süslü tasarımlar, porselen mavisi küçük şirin yakalar, nergis sarısı ve göz alan pembeleri ile, bizi gardırobumuzdaki güneşli günlere götürdü. 

Başarılı tasarımcı, hayal gücünü geçmişten aldığı sürece, tasarımları gelecekte de ona büyük başarılar getirecek gibi gözüküyor. Bu koleksiyon da onun tamamen odaklanmış ve iyi bir şekilde sunulmuş kendi gerçeği.  Aksu, beğenilen koleksiyonu ile 10. yılına muhteşem bir giriş yapmış oldu. Bir tasarımcı için Londra Moda Haftası’nın açılışını yapmaktan daha iyi bir doğum günü hediyesi ne olabilir ki? 

Cafe Ruj / Merve Yazkan

 

BİZE ULAŞIN