Marisela Federici'nin Harikalar Diyarı

Ebedi Şehir Roma'nın Fellini filmlerinden fırlamış, görkemli partilerinin unutulmaz ev sahibi, çağımızın en şahsına münhasır stil ikonlarından Marisela Federici ile dillere destan evi Villa La Furibonda'da buluştuk ve Caracas'tan başlayıp Roma'nın tam kalbine uzanan yolculuğundan, hayatında önemli yer tutan Bulgari yıllarından, modadan, mükemmel bir etkinliğin sırlarından, dijitalleşmeden ve bir parçası olduğu Gucci Cruise 2020 kampanyasından konuştuk. Gökçe Algan

Fotoğraflar Margherita Tamraz

Styling Selin Bursalıoğlu

Marisela Federici'nin Harikalar Diyarı

Roma sizin için bir yuvadan çok daha ötesi: Bir tutku, ruhunuzun ait olduğu yer. Hikayeyi baştan alalım. Caracas, Venezuela'da, politik anlamda son derece önemli bir ailenin kızı olarak doğdunuz ama Madrid'de büyüdünüz. Bu iki şehirdeki çocukluk ve gençlik anılarınızdan bahseder misiniz?
Doğduğum ülkeden çok genç yaşta ayrıldım, buna rağmen çok yüksek bir sosyal bilince sahiptim. Daha bunu açıklayamayacak kadar küçük yaştayken bile bazı insanların büyük yoksulluk içinde, tepelerdeki minik evlerde yaşamalarının ne kadar adaletsiz olduğunu anlardım. Onların gece, çok uzaklarda yanan ışıklarını görmek çocuk aklımla bana kutsal doğum sahnesinin üç boyutlu figürlerle canlandırıldığı bir Noel Kreşi'ni anımsatırdı. İnsanların nasıl böyle yaşayabildiklerini anlayamazdım, oysa bugün bu bir gerçeklik. Benim gibi biri için Avrupa'da yaşamak, tercih yeniliğin ve iyi hissetmenin yepyeni deneyimler demek olduğu bambaşka bir dünyaya adım atmaktı.

Ergenlik yıllarımda ise kültürel anlamda ilginç bir dönem yaşayarak 1968 devrimine tanık oldum.Kadınların cinsel özgürlüklerini haykırdıkları, üniversite öğrencilerinin ayaklandığı, yeniliğin,müziğin,aşkın,çiçek çocukların birbirine karıştığı geçici bir barış dönemiydi.

Palto Gucci
Ayakkabılar Jimmy Choo
Mücevherler Bulgari Heritage Collection

BİZE ULAŞIN