Raisa & Vanessa 2016 İlbahar/Yaz Koleksiyonu: Tribe Of Raisa & Vanessa

Raisa & Vanessa 2016 İlbahar/Yaz Koleksiyonu: Tribe Of Raisa & Vanessa

Raisa & Vanessa, 2016 İlkbahar/ Yaz Koleksiyonu'nda ilhamını yeryüzünün tüm kabilelerinden alıyor. Vahşi doğanın cesur kadınları Raisa&Vanessa'nın gotik yorumlarıyla şehir hayatına geri dönüyor. Meteryallerde ve renk tonlarında alışılmışın dışına çıkan tasarımcı kardeşler, kadının feminen dünyasına saygı duruşunda bulunuyor.

Kırk looktan oluşan koleksiyonda, "dream catchler" lar, "mandala" aksesuarlar koleksiyona mistik bir görünüm katıyor. Raisa&Vanessa'nın vazgeçilmezi olan püsküller ve ipekler farklı dikim teknikleriyle buluşuyor. Formlarda asimetrik bitişli elbiseler, ispanyol paça pantolonlar, ipek gömlekler ve elbiseler Raisa&Vanessa kadınını kendi çölündeki bir festival atmosferine götürüyor. Özel kasnak çizimler ile yapılmış işlemeli elbiseler, bütünü taş püskülden oluşan elbiseler degrade el işçiliği ile üretilmiş etekler ve güçlü tavra sahip mini elbiseler ile koleksiyon her zamanki sıradanlığa karşı çıkan Raisa&Vanessa kadınının karakterini ortaya koyuyor. Sedef, mermer ve üç boyutlu kristallerin kullanıldığı işleme biçimleri ise koleksiyona feminen ruhunu veriyor. Koleksiyonda siyah-kahve, kırmızı,siyah,beyaz ve beyaz,kırmızı gibi birlikte kullanılan renkler ön planda yer alıyor. Ayrıca lila, pembe ve mor renkleri de ilk kez bu koleksiyonda renk kartelasına ekleyen tasarımcılar, yumuşak pastel tonları keskin formlar ile birleştirerek, tasarımlara kendi imzasını atıyor.

Raisa&Vanessa tasarımlarına; İstanbul'da; R&V Showroom, Brandroom, Ankara'da; Harvey Nichols adreslerinden ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN