Güzellikte 25 altın öneri

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş’tan Bazaar’a özel gençlik ve güzellik önerileri.

Giriş Tarihi: 26.11.2019 13:11

1. Genç yaşlardan başlayarak etkili bir cilt bakım rutinini benimseyin. Cilt hücrelerini antioksidanlar, vitaminler ve aminoasitlerle ne kadar erken korumaya başlarsanız o kadar iyi.

2. En etkili anti-aging önlem düzenli olarak güneş koruyucu kullanmaktır. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir güneş koruyucu tercih edin.

3. Gençleşmek için yaşlanmayı beklemeyin. Bugün artık botoks, ileride oluşacak kırışıklıkları önleyebilmek adına çok daha genç hastalara da önerilen bir tedavi.

4. Başarılı bir işlemin en önemli kriteri herhangi bir şey yaptırdığınızın anlaşılmamasıdır. Çevrenizden "dolgunu ya da botoksunu kim yaptı?" şeklinde sorular yerine ne kadar dinlenmiş ve hoş göründüğünüze dair iltifatlar alıyorsanız doğru yoldasınız demektir.

5. Yılları işinin ehli, yüzünüzü iyi tanıyan bir medikal estetik doktoru ile karşılayın. Genç kalmanın en etkili yolu kendinize iyi bir doktor bulmaktır.

6. Anti-aging tedaviler için klinik seçiminizi doğru yapın. Tercih ettiğiniz klinikte yeni nesil teknolojiler kullanıldığından emin olun.

7. Dolgun dudakların herkese yakışmayacağını unutmayın! Maalesef herkes hacimli, dolgun dudaklara sahip olmak istiyor. Ama her yüze kocaman dudaklar yakışacak diye bir şey yok!

8. Kırışıksız bir cildin sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Belli bir yaştan sonra çizgileri tamamen silmek yüze donuk, doğal olmayan ve yaşlı bir görünüm verir.

9. Yüzünüze ne enjekte edildiğini mutlaka sorun, hatta ürünün ambalajını isteyin. Güvenilirlik üstüne bilimsel araştırma yapılan malzemeleri tercih edin.

10. En başarılı sonuçlar kombine tedavilerle alınır. cildi sıkılaştıran, çizgileri hafifleten teknolojiler, yaşla beraber meydana gelen hacim kaybına karşı dolgu enjeksiyonu ve çizgi oluşumunu hafifleten ve önleyen botoks.

11. Beslenmenin önemini unutmayın! Anti-aging yediklerinizle başlar.

12. Daha genç bir cilt için şekeri azaltın. Şeker molekülleri kolajen liflerine bağlanarak liflerin esnekliklerinin azalmasına, cildin yaşlanmasına neden olur.

13. Sigara içmeyin, içiyorsanız bırakın. Sigara kadar yaşlandıran bir şey daha yoktur.

14. Yüzünüzde bir sorun olduğunu düşünüyor ama bir türlü tanımlayamıyorsanız, problem asimetri olabilir. Genelde göz ardı edilen bu estetik sorun hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle, botoks enjeksiyonu ile çözülebilir.

15. Kalıcı dolgu maddelerinden uzak durun. Bu dolgularla ilgili ciddi komplikasyonlar söz konusu. Sakın yaptırmayın!

16. İleri teknoloji lazer sistemleri ile cilt kalitenizi artırın. Anti-aging lazer sistemleri cilt hücrelerini genç tutar, kolajen üretimini tetikler.

17. Yeni nesil cilt bakım tedavilerinden faydalanın. Sürülen aktif içeriklerin cilde nüfuz etmesini sağlayan taşıyıcı sistemler, cildi tahriş etmeyen özel geliştirilmiş peeling ajanları ile bu tedaviler ciddi anlamda gelişti.

18. Göz çevrenizdeki yaşlanma izlerini silin. Botoks, göz çevresine uygulanan lazer sistemleri ve ışık dolgusu gibi tedavilerle göz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerini önleyin, geri çevirin.

19. Yüzünüzle boynunuz arasında yaş farkı olmasına izin vermeyin. Maalesef en sık yapılan anti-aging hatalardan biri budur. Tüm yatırımınızı yüzünüze yaparak boynunuzu ihmal etmeyin.

20. Gençliğinizi, hiç eskimeyen bir anti-aging uygulamayla, mezoterapi ile destekleyin. Mezoterapi artık yeni keşfedilen aktif içeriklerle zenginleştirilerek, geliştirilen bir yöntem.

21. Elleriniz, yaşınızı ele vermesin. Ellerdeki kahverengi lekeleri silmek için lazer sistemlerinden, damarlı görünümü hafifletmek için hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarından faydalanın.

22. Hücresel nem yaşlanmayı önlemenin en etkili yollarından biridir. Hyalüronik asit ile cildinizi derinlemesine nemlendirin.

23. Yağ hücrelerini dondurarak yok edin. Bugün artık inatçı yağlardan kurtulmada liposuction kadar etkili sonuçlar veren bir sisteme sahibiz. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bu tedavi son on yılın en popüler incelme yöntemlerinin başında geliyor.

24. Genç bir vücut için zayıf olmak yetmez, cildinizin de sıkı ve genç görünmesi gerekir. Vücut cildini sıkılaştırmak, gençleştirmek için geliştirilmiş sistemler sayesinde daha çekici bir siluete kavuşabilirsiniz.

25. Dizlerinizi, dirseklerinizi unutmayın! Bu bölgelerdeki cildi sıkılaştırmak için radyo frekans tedavilerinden faydalanabilir, hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarından yararlanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN