Bu hafta vizyonda dikkat çekenler

Bu hafta vizyona giren üç filmden ikisini markaja aldık. Biri; Reha Erdem'in "Şarkı Söyleyen Kadınlar"ı, diğeriyse Doris Lessing'in Nobel Edebiyat Ödüllü "Büyükanneler" adlı kısa öyküsünden, beyazperdeye aktarılan "Yasak Aşk".

'in son filmi "Şarkı Söyleyen Kadınlar" izleyici ile buluşuyor.

Deprem ihtimali nedeniyle boşaltılmak istenen bir adada, bu karara karşı çıkan kadınların mücadelesinin anlatıldığı filmde, Binnur Kaya, Philip Arditti, Kevork Malikyan ve Deniz Hasgüler rol alıyor.Daha önce Toronto Film Festivali'nde gösterilen filmin konusu şöyle:

"İstanbul'un adalarından birinde, muhtemel bir deprem nedeniyle adayı boşaltma kararı alınmıştır. İnsanlar akın akın adadan ayrılır ancak küçük bir kesim bu karara uymayarak kalmakta direnir. Etrafta kıyamet arifesini andıran bir atmosfer hüküm sürerken, geride kalanlar için hayat koşulları günden güne zorlaşacaktır. Film, yaşamları farklı engellerle sıkıştırılmış bir grup kadının, inanç, cesaret ve enerji ile hayatın farklı boyutlarına yaptıkları heyecan verici insani serüvenleri etrafında şekilleniyor.""Yasak Aşk"

Doris Lessing'in Nobel Edebiyat Ödüllü "Büyükanneler" adlı kısa öyküsünden, beyazperdeye aktarılan "Yasak Aşk" filminin başrollerini, Naomi Watts ve Robin Wright paylaşıyor.

Yönetmenliğini Anne Fontaine'in yaptığı filmin senaryosu Oscar ödüllü senarist Christopher Hampton'a ait.

Prömiyeri Sundance Film Festivali'nde gerçekleşen film, Avustralya'da yaşayan çocukluk arkadaşları Lil ve Roz ile onların iki oğlu arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

BİZE ULAŞIN