Yeni yılda portakal kabuklarından kurtulun!

Dilara Koçak tarafından hazırlanan “İyi Yaşam Günlüğü 2015”, 8. Senesinde de bilinçli beslenme ve sağlıklı yaşam pratiklerini öğrenmek için keyifli yöntemler sunuyor.

"", öncelikle metabolik hızınızı hesaplamanızı, günlük almanız gereken kaloriyi size anlatıyor, ideal kilonuzu hesaplamanıza yardımcı oluyor. Daha sonra da bu kaloriyi hangi besinlerden ne ölçüde yiyerek almanız gerektiğini gösteriyor. Bir kılavuz görevi gören bu yaşam günlüğü ile egzersiz seviyeniz ve günlük yaşam aktiviteleriniz ile ne kadar kalori harcadığınızı hesaplayabiliyorsunuz. Ayrıca yediğiniz besinlerin kaç kalori olduğunu da günlüğün sayfalarında bulabileceksiniz.

"İyi Yaşam Günlüğü" bu sene hem kadınlara, hem erkeklere rehberlik edecek. Günlüğün içerisinde kadın ve erkekler için özel olarak hazırlanmış 13 farklı konu bulunuyor. Her bir başlık, sağlıklı yaşam ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, size yol gösterici bir rehber olmayı hedefliyor. Kadınlar ile ilgili bölümünde, arasında diyet psikolojisi, iştah canavarlığı, aylık gerginlikler, kilo vermek için doğru egzersizler, detoks, selülit, masum atıştırmalıklar gibi başlıkların bulunduğu kitap, akşam yemekleri için pratik ve sağlıklı tarifler ile özel günlerde yenileceklere dair bilgiler de sunuyor.

Erkekler için hazırlanan bölümde ise, spor destekleri, vitamin ve mineraller, erkek metabolizması ve sağlık, stres yemekleri, sıvı kaloriler gibi günlük hayatta kullanılabilecek bilgilerin bulunduğu başlıklarla birlikte, "Taş Fırın diyeti", "Erkek muhabbeti ve atıştırmalıklar" , "Göbeğin ve sen" gibi keyifle okunacak konular da yer alıyor.

BİZE ULAŞIN