Hugh Jackman gösterisi iptal

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 17 Mart tarihinde ilk gösterisini gerçekleştiren Hugh Jackman’nın ses tellerinde başlayan kanamanın ilerlemesi üzerine 18, 19 ve 20 Mart tarihlerinde yapılacağı açıklanan diğer gösterileri iptal edildi.

Hugh Jackman'dan üzücü haber: Ses tellerinde kanama 'An Evening with Hugh Jackman' gösterisi iptal oldu. Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde 17 Mart tarihinde ilk gösterisini gerçekleştiren Hugh Jackman'nın ses tellerinde başlayan kanamanın ilerlemesi üzerine 18, 19 ve 20 Mart tarihlerinde yapılacağı açıklanan diğer gösterileri iptal edildi.

Sanatçının sağlık durumunu takip eden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Ses Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsmail Koçak, Hugh Jackman'ın ABD'deki özel doktoru Gwen Korovin ile yaptıkları istişare
sonucunda bu kararı almak zorunda kaldıklarını belirtti. Doç. Dr. Koçak, süreçle ilgili şunları söyledi;"Hugh Jackman'ın ses teli muayenesinde sol vokal kordda kanama saptanarak tedavi altına alındı. Sayın Jackman'ın ABD deki doktoru ile ortak değerlendirmemiz ardından vardığımız sonuç performansın devam etmesinin mümkün olmayacağıdır. Bu dönemde aktif kullanımı ileride kalıcı ses teli hasarı yaratabilecektir. Ancak, tedavisi tamamlandıktan sonra gösterilerine kaldığı yerden devam edebilir.''

Hugh Jackman da, hayranlarına yaptığı açıklamada, "Merhaba. Size üzülerek şunu söylemek istiyorum ki... Sol ses telimde kanama olduğu tespit edildi. Doktorlarım İsmail Koçak ve Gwen Korovin'in tavsiyeleri üzerine, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'ndeki şovumun geri kalanını iptal etmek zorunda kaldım. Önümüzdeki günlerde, bir süre ses tellerimi dinlendirmek durumundayım. Bir yere ayrılmayın... Mümkün olan en kısa sürede İstanbul'a dönüp, bunu telafi edeceğim" dedi.

BİZE ULAŞIN