Angelina Jolie dergi editör oldu

Angelina Jolie büyüyen CV'sine artık dergi editörlüğünü de ekleyebilir.

Giriş Tarihi: 21.06.2019 09:50 Güncelleme Tarihi: 21.06.2019 15:53

Oyuncu ve hayırsever Angeline Jolie, baş editör Edward Felsenthal'ın onayladığı gibi Time dergisinde yardımcı editör olarak seçildi.

Jolie, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi olarak uzun süredir devam eden rolünü anlatmak ve göçmenlik, çatışma, insan haklarıyla ilgili konular hakkında yazılar yazacak.

11 Yıldır UNHCR'ın iyilik elçiliğini üstlenen Jolie dünyanın dört bir yanındaki mültecilerle yürüttüğü çalışmalardan edindiği tecrübeyle, bu konularda hem fikir hem de bilgi sahibi.

Jolie, 20 Haziran Dünya Mülteci Günü'ne özel olarak Time dergisinde mülteci kriziyle ilgili bir yazı kaleme aldı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olan 44 yaşındaki oyuncu şu satılara yer verdi: Neden içinde bulunduğumuz zaman diliminde mülteci sözcüğü negatif bir çağrışımda bulunuyor? Neden siyasiler sınırları kapatma ve muhacirler arasındaki ayrım, bulanıklaştı ve politikleştirildi. Mülteciler, şiddet, savaş ya da zulüm nedeniyle ülkelerinden kaçmaları için zorlandı."

"Muhacirlerse, çoğunlukla hayat kalitelerini artırmak için yer değiştirmeyi seçti. Bazı liderler mülteci ve muhacir terimlerini kasten birbirinin yerine geçecek şekilde korkuyu artıran düşmanca ifadelerle kullanıyor. Herkes saygınlığı ve eşit muameleyi hak eder."

BİZE ULAŞIN