Lana Del Rey'den tepkili paylaşım

Dünyaca ünlü şarkıcı, Instagram'dan uzun bir açıklama yayımlayarak meslektaşlarına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 22.05.2020 10:27 Güncelleme Tarihi: 22.05.2020 10:29

Born to Die albümünün Summertime Sadness şarkısıyla dünya çapında tanınan Lana Del Rey, Instagram'dan uzun bir açıklama yayımlayarak meslektaşlarına tepki gösterdi.

5 Eylül'de çıkaracağı White Hot Forever albümünün 'müzik sanayisinde karşılaştığı çifte standartları' ele alacağını söyleyen ABD'li şarkıcı, duygusal istismar içeren ilişkilerini konu alan şarkılar yaptığı için 'çarmıha gerilmesinden' yakındı.

'Kendisini istismarı yüceltmekle suçlayan kadın şarkıcılar ve alternatif müzik yapanlardan bıkıp usandığını, tüm dünyada tacizci ilişkilerin çok yaygın olduğuna tanıklık ederken kendisinin sadece gerçeklik hakkında şarkı söyleyen romantik çekicilikte bir kişi olduğunu' dile getiren Rey, şunları söyledi:

"Doja Cat, Ariana [Grande], Camila [Cabello], Cardi B, Kehlani, Nicki Minaj ve Beyoncé'ın seksi olmak, üzerinde kıyafet olmaması, seks, aldatmak konusunda bir sürü şarkısı varken, ben de izninizle bedene düşkünlük, ilişki mükemmel olmasa da aşık olmanın güzelliği ya da para için dans etmek ya da canım ne isterse onun hakkında şarkı söylemeye geri dönebilir miyim - bunun için haça gerilmeden ya da istismarı yücelttiğim söylenmeden?

Kadınların her konuya dalmasına nihayet izin verilmişken, benim ilişkilerdeki bazen pasif ya da ezilen rollerimi ayrıntılandıran küçük lirik araştırmalarım sıklıkla insanların benim 'kadınları yüzlerce yıl geriye götürdüğümü' söylemelerine vesile oluyor. Ben feminist değilim, ama feminizmde benim gibi görünüşü olan, benim gibi davranan kadınlar için bir yer olmalı. Hayır dediğinde erkek tarafından evet diye duyulan türde kadınlar, kendi hikayeleri ve sesleri daha güçlü kadınlar ya da kadınlardan nefret eden erkekler tarafından ellerinden alınmış türde kadınlar için..."

BİZE ULAŞIN